A Milli Erkek Voleybol Takımı İstanbul’da Hazırlanıyor

Kuzey Makegdonya’nın başkenti Üsküp’te düzenlenenecek olan 2021 CEV Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele edecek A Milli Erkek Voleybol Takımı 12-16 Ocak 2021 tarihli müsabakalara kadar İstanbul’da antrenman için kampa girdi.

A Milli Erkek Voleybol Takımı maçları kazanmak için tüm hazırlık sürecini gerçekleştirmek için adeta kampa girdiler. Onlar için önemli bir süreç ve maçlar. Milliler başarı ile bu maçlardan çıkmak istiyorlar.

10 Ocak’ta Kuzey Makedonya Yolcusu

Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan (TVF) yapılan açıklamaya göre, baş antrenör Nedim Özbey yönetiminde hazırlıklarına başlayan milliler, çalışmalarını 10 Ocak’a kadar İstanbul’da devam edecek. A Milli Takım, 10 Ocak’ta Kuzey Makedonya’ya hareket edecek.

Türkiye Voleybol Federasyonu Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda gerçekleşen ilk antrenmanı, Türkiye Voleybol Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu ile Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay da izledi.

Türkiye’nin 18 kişilik aday kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

Arslan Ekşi, Oğulcan Yatgın, Arda Bostan, Adis Lagumdzija, Metin Toy, Ramazan Efe Mandıracı, Burak Baturalp Güngör, Burutay Subaşı, Yiğit Gülmezoğlu, Efe Bayram, Oğuzhan Karasu, Doğukan Ulu, Vahit Emre Savaş, Faik Samed Güneş, Ahmet Tümer, Burak Mert, Volkan Döne, Beytullah Hatipoğlu.

A Milli Takım CEV İçin Hazırlanıyor

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından Avrupa ülke sırlamasına (1 Ocak 2020 tarihli) açıklamasına göre A Milli Takımımız C Grubunda yer alacak. A Milli Takımımızın bulunduğu grupta yer alan diğer takımlar ise; Çek Cumhuriyeti, Belarus ve Portekiz.

İki ayrı turnuva olarak düzenlenen Avrupa Altın Ligi’nin sonunda gruplarını ilk sırada tamamlayan 3 takımda final grubu ev sahipliği yapacak olan Belçika’da Final Four müsabakalarında yer almaya hak kazanacak.

Filenin Efeleri, Avrupa Altın Ligi’nde ilk etap karşılaşmalarını 28-30 Mayıs 2021 tarihlerinde Belarus’ta, ikinci etap karşılaşmaları 04-06 Haziran 2021’de Portekiz’de oynanacak.

CEV Avrupa Altın Ligi Final Four’unda ilk iki sırada yer alan takımlar, FIVB Challenger Kupası’nda mücadele etme hakkı kazanacak. FIVB Challenger Kupası’nda şampiyon olan isimler ise 2022 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde oynayabilecek.

2021 CEV Avrupa Altın Ligi grupları ise şu şekilde:

        A GRUBU                B GRUBU                       C GRUBU

  1. Belçika              1. Hollanda                  1. Türkiye
  2. İspanya           2. Ukrayna                   2. Çek Cumhuriyeti
  3. Estonya          2. Slovakya                  3. Belarus
  4. Letonya          3. Romanya                 4. Portekiz