Adem Büyük

Adem Büyük İçin Tahkim Kurulu’ndan İyi Haber

Süper Lig’in 27’ici haftasında Çaykur Rizespor ile kozlarını paylaşan Galatasaray ekibinin başarılı oyuncusu Adem Büyük maçta kırmızı kart almıştı. PFDK’ya sevk edilen sporcu için verilen ceza ise 3 resmi maçtan men olmuştu. Tahkim Kurulu ise sarı kırmızılı futbolcu için ceza indiriminde bulundu. Futbolcunun pişmanlığı ve olayın oluş şekli nedeniyle de ceza 2 maça indirildi.

Süper Lig’in 27’inci hafta mücadelesinde Çaykur Rizespor ekibi ile kabus tadında bir mücadele yaşayan Galatasaray ekibinde ise Adem Büyük kırmızı kart görmüştü. Maç sonrasında ise PFDK’ya sevk edilen başarılı oyuncunun 3 maç cezasına karar verilmişti.

Tahkim Kurulu’ndan ise sevindirici haber geldi. Sarı kırmızılı oyuncunun 3 maçlık cezasının futbolcunun pişmanlığı ve olayın oluş şekli sebebiyle düşünülerek 2 maça indirilmesine karar verildiği bildirildi.

Trabzonspor Maçında Oynayacak

Medipol Başakşehir ekibi ile olacak mücadelede cezasını tamamlayacak olan Adem Büyük, böylelikle Trabzonspor derbisinde forma giyebilmiş olacak.

Öte yandan Tahkim Kurulu tarafından yapılan açıklama göre ise, Adem Büyük için alınan 3 resmi müsabakadan men ve 13 bin TL cezasının, futbolcunun pişmanlığı ve olayın oluş şeklinin nazara alınarak, takdiren 2 resmi müsabakadan men ve 8. 667 TL Para cezası şeklinde düzeltilmesine karar verildiği ifade edildi. Erteleme talebinin reddine de oy birliğiyle karar verildiği açıklamaya eklendi.

Güncel Yazılar