Al Hilal

Al Hilal Radamel Falcao İçin Galatasaray’a İki Katı Bedeli Ödeyebilir

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm ligler süresiz olarak askıya alındı. Bu dönemde oyuncular bireysel çalışmalarını ise evlerinden sürdürmeye devam ediyor. Maçların ne zaman başlayacağına ilişkin net bir bilginin olmaması kafaları karıştırsa da, bir yandan da kulüpler yeni sezon için hazırlık sürecine girdi.

Küresel salgın beraberinde dünya çapında bir ekonomik krizin de meydana gelmesine neden oldu. Bu süreçte transfer piyasası da durumdan çok fazla olumsuz etkilendi. Süper Lig ekiplerinden Galatasaray ise bu süreci oyuncularına maaş indirimi teklifi yaparak atlatma planları içerisine girdi.

Garanti 5 Milyon Euro Ücreti Var

Sarı kırmızılı takıma sezon başında transfer olan Kolombiyalı yıldız Radamel Falcao ile ilgili ise indirimi kabul etmediğine ilişkin iddialar gündeme oturdu. Ayrıca yıldız ismi isteyen bir de Arap takımı olduğu öğrenildi.

Kolombiya basınında yer alan habere göre ise, Al Hilal ekibi, Radamel Falcao için Türkiye’de kazandığı miktarın 2 katı bedeli teklif ettiğini duyurdu. Başarılı futbolcu için sıraya giren çok sayıda takım olsa da, Al Hilal ekibinin bu teklifi ise herkesi şaşırttı.

Başarılı oyuncu, Galatasaray ekibi ile ise yıllık 5 milyon Euro garanti ücret ile anlaşmıştı. Öte yandan 34 yaşındaki tecrübeli oyuncunun sözleşmesinde bonusların da yer aldığına dikkat çekiliyor.