Galatasaray

Alanyaspor Cimbomu Kendi Evinde Kupadan Eledi

Ziraat Türkiye Kupası için İstanbul’da Türk Telekom Arena Stadı’nda karşı karşıya gelen Galatasaray ve Alanyaspor ekiplerinin kıran kırana mücadelesi 3-1 skorla sona erdi. Müsabakayı kazanan ekip cimbom, turu geçen ekip Alanya oldu.

Ziraat Türkiye Kupası için karşı karşıya gelen Galatasaray ve Alanyaspor ekipleri, 3-1 skorla mücadeleyi sona erdirdiler. Oyuna ev sahipliği yapan ve galibiyeti alan ekip cimbom olurken, turu geçen de Alanyaspor oldu.

Müsabakaya imzayı atan ise maçın ikinci yarısının son dakikalarında, zaman tabelası 85’inci dakikayı gösterirken Adem Büyük’ün rakip kaleye gönderdiği meşin yuvarlak oldu. Atılan golle ve ardından maçın sonunda gelen 8 dakikalık uzatmalarla nefesler kesildi. Fakat sarı kırmızılı ekip, verilen 8 dakikalık uzatmayı iyi değerlendiremedi. Müsabakanın soncunda galip gelse de, turu geçme fırsatını rakibine kaptırdı.

Erol Bulut’un Öğrencileri Turu Geçti

İki ekibin de kıran kırana üstün bir performansla oynamış olduğu oyunda sarı kırmızılı ekibin dezavantajı yalnızca deplasmanda almış olduğu yenilgi olurken, Alanya ekibini kurtaran ise atmış olduğu tek gol oldu.

İki oyun sonrasında ortaya çıkan tabloda ise 3-3 skor oluştu ve Erol Bulut’un öğrencileri, Galatasaray ekibini Ziraat Türkiye Kupası’ndan eledi.