Ampute Dünya Kupası İstanbul’da Başladı

2022 Ampute Futbol Dünya Kupası, İstanbul’daki gösterişli açılışı ile birlikte resmi olarak başladı. Sporseverler, 6 grupta kıyasıya mücadele edecek olan maçlar için çok heyecanlı. Turnuvanın ikinci gününe gelindiğinde şimdiye dek 11 maç tamamlandı. İşte 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası’ndan şaşırtan sonuçlar.

İstanbul, 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Futbol severlerin büyük bir ilgi ile takip ettiği turnuvada henüz Ampute Milli Futbol Takımımız yeşil sahaya çıkmadı. Taraftarlar, Ay Yıldızlı ekipten gelecek zafer haberini bekliyor.

Japonya Almanya’yı 3 – 0 Yendi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) gözetiminde 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası, İstanbul’da konumlanan Riva tesislerinde ikinci gün maçları ile birlikte hareketli saatler yaşadı. Turnuva kapsamında şimdiye dek 22 ülke yeşil sahada rakipleri ile karşı karşıya geldi.

Şampiyonada Japonya, rakibi Almanya’yı fark ile 3 – 0 mağlup etti. Japon Ampute Milli Takımının bu başarısı, büyük yankı uyandırdı.

Turnuvada Kolombiya, Meksika ile kozlarını paylaştı. Müsabakanın kazananı olmadı, maç berabere bitti. Skor Kolombiya 1 – 1 Meksika.

Özbekistan, yeşil sahada adeta devleşti. Rakibi Polonya’ya fark atan Özbek takımı, 3 – 1 skor elde etti.

Haiti’nin rakibi ise Liberya oldu. Haiti, rakibini fark ile geçti. Maç sonucu Haiti 4 – 1 Liberya.

ABD İngiltere’yi 1 – 0 Mağlup Etti

ABD Ampute Milli Takımı, 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası kapsamında ilk maçında İngiltere ile yeşil sahada kıyasıya mücadele etti. İngiltere ekibi, kaleyi bulmakta güçlük çekerken ABD rakibini mağlup etti. Maç sonucu ABD 1 – 0 İngiltere.

Tanzanya, turnuvadaki ilk rakibi İspanya’yı mağlup etti. Skor Tanzanya 2 – 0 İspanya.

Arjantin ise taraftarlarını şaşırtmadı. Endonezya karşısında Arjantin takımı, 3 – 0 galibiyet aldı.

İtalya, orta doğudan rakibi Irak’ı 2 – 0 yendi.

Angola, Uruguay karşısında başarılı bir performans sergileyerek zafer sevinci yaşadı. Maç sonucu Angola 4 – 0 Uruguay.

Fas, sürpriz bir sonuç ile taraftarlarını mutlu etti. İrlanda ile karşı karşıya gelen Fas ekibi rakibine tam 6 sayı fark attı. Maç sonucu Fars 6 – 0 İrlanda.

Brezilya ise İran karşısında 1 – 0 mağlup oldu.