Ampute Milli Futbol Takımı Dünya Kupası Hazırlıklarını Tamamladı

Ampute Futbol Milli Takımımız, 30 Eylül Cuma günü başlayacak olan Dünya Kupası hazırlıklarını tamamladı. Ay Yıldızlı ekibin teknik direktörü Osman Çakmak, kadroyu hazırladı. Taraftarlar, takımın önemli oyuncularından Barış Telli’yi kadro dışında gördüğünde şaşırdı. İşte Ampute Futbol Milli Takımımıza dair merak edilen ayrıntılar…

Dünya Kupası için nefesler tutuldu! Ampute Futbol Milli Takımımızın ev sahipliğinde gerçekleşen turnuva için hazırlıklar tamamlandı. Kırmızı Beyazlı ekibin teknik direktörü Osman Çakmak, turnuvada yer alacak kadroya dair nihai kararlarını verdi.

Ampute Milli Futbol

Türkiye Ev Sahibi Olacak

Türkiye, Ampute Futbol Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak. Açılış maçı kapsamında Ampute Futbol Milli Takımımız, 30 Eylül’de saat 20.00’da Fransa ile Ülker Stadyumu’nda karşı karşıya gelecek. Barış Telli, Ampute Futbol Milli Takımı’nda gösterdiği başarılı performans ile tanınırken turnuva için kadroya dahil edilmemesi hem camiada hem de taraftarlar arasında büyük yankı uyandırdı.

Yetenekli oyuncu Barış Telli, Ampute Messi lakabı ile tanınıyor. Buna rağmen Kırmızı Beyazlı ekibin teknik direktörü Osman Çakmak tarafından Ampute Futbol Milli Takımı kadrosuna dahil edilmemesi şaşkınlık yarattı. 1989 doğumlu başarılı futbolcunun herhangi bir cezası ya da Dünya Kupası’nda forma giymesine engel olacak herhangi bir rahatsızlığı bulunmuyor.

Barış Telli, yeşil sahada Ay Yıldızlı forma ile gösterdiği başarılı performans ile ön plana çıkıyor. Yetenekli sporcu, daha önce UEFA tarafından Türkiye, Euro 2024 adayıyken Adil Oyun Elçisi seçilmişti.

Ampute Milli Takımı Kadrosu Açıklandı

Dünya Kupası başlarken Ampute Futbol Milli Takımı kadrosu da belli oldu. Kadroda son dakika değişiklikleri 29 Eylül saat 23.59’a dek yapılabilecek. Kadroda Ampute Futbol Milli Takımının yetenekli oyuncularından Barış Telli’nin olmaması dikkatlerden kaçmadı.

Teknik direktör Osman Çakmak’ın aldığı kararlara göre Ay Yıldızlı ekipte yer alacak oyuncuların listesi ise şu şekilde:

Kaleci: Mert Yıldız, Erdi Arslan, Bülent Çetin

Sol Bek: Muhittin Kurt – Fuat Taştan

Sağ Bek: Okan Şahiner – İsmail Korkmaz

Merkez Forvet: Rahmi Özcan – Savaş Kaya

Sağ Forvet: Ömer Güleryüz – Fatih Şentürk

Sol Forvet: Kemal Güleş

Merkez Hücumcu Orta Saha: Serkan Dereli

Merkez Defansif Orta Saha: Şeyhmus Erdinç – Muhammet Yeğen