Ampute Milli Takım Fransa’yı Yendi

Ampute Futbol Milli Takımımız, İstanbul’da gerçekleşen 2022 Dünya Kupası A Grubu kapsamında Fransa ile yeşil sahada karşı karşıya geldi. Maç sonucu Türkiye 3 – 0 Fransa. Karşılaşmanın ilk golünü dakika 10’da Kemal Güleş, dakika 23’te Okan Şahiner ve dakika 48’de ise Rahmi Özcan kaydetti. İşte Ay Yıldızlı ekip ile Fransa arasındaki mücadeleye dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Kırmızı Beyazlı oyuncularımız, İstanbul’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nın ilk maçında Fransa Ampute Milli Takımı ile kozlarını paylaştı. İlk müsabakasını zafer sevinci ile noktalayan Ampute Futbol Milli Takımımız, taraftarlardan da övgü aldı.

Ay Yıldızlılar Farkla Fransa’yı Geçti!

Ay Yıldızlı ekip, rakibi Fransa’yı fark ile geçti. Maçın start düdüğü çaldıktan 10 dakika sonra Kemal Güleş ilk golü kaydetti. Ardından Kırmızı Beyazlı oyunculardan Okan Şahiner, dakikalar 23’ü gösterdiğinde meşin yuvarlağı yeniden ağlar ile buluşturmayı başardı ve Ampute Futbol Milli Takımımızın ikinci golü geldi.

Soyunma odasına Türkiye 2 – 0 Fransa skoru ile gidildi. İkinci yarı başladıktan 3 dakika sonra Rahmi Özcan, fileleri sarsmayı başardı. Karşılaşmada başka gol kaydedilmezken Fransa Ampute Futbol Takımı kaleyi bulmakta güçlük çekti. Maç sonucu Türkiye 3 – 0 Fransa. Ampute Futbol Milli Takımımız, ilk mücadeleyi galibiyet ile noktaladı.

Ampute Futbol Milli Takım Kadrosu

Ampute Futbol Milli Takımı, ev sahipliğini İstanbul’un üstlendiği 2022 Dünya Kupası A grubundaki ilk maçına çıktı. Ay Yıldızlı oyuncular, Fransa karşısında kıyasıya mücadele ederek 3 – 0 galibiyet aldı.

Ampute Futbol Milli Takımının ilk 11 kadrosunda Erdi Arslan, İsmail Korkmaz, Fuat Taştan, Kemal Güleş, Okan Şahiner, Ömer Güleryüz ve Savaş Kaya yer aldı.

Fransa ise yeşil sahada Barthelemy Teuam Koam, Sofiane Benhamed, Jonathan Caille, Nabil Labhilil, Jerome Raffeto, Billy Lunaschi ve Saliou Sall ilk 11 kadrosu ile mücadele etti.

Kırmızı Beyazlı ekip, 2022 Dünya Kupası A grubunun ikinci maçında Liberya ile kozlarını paylaşacak. Pazar günü saat 20.00’da oynanacak maç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından Riva’da konumlanan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim tesislerinde gerçekleşecek.