Anadolu Efes 64 – 86 Maccabi Tel Aviv

THY Avrupa Ligi’nin 28. Haftasında temsilcimiz Anadolu Efes kendi sahasında İsrail temsilcisi Maccabi Tel Aviv ile karşı karşıya geldiler. Temsilcimiz Anadolu Efes ev sahipliğinde başlayan karşılaşma sonun da konuk İsrail temsilcisi Maccabi Tel Aviv sahadan 86 – 64’ lük skor ile galip olarak ayrılan taraf oldu.

Karşılaşma sonunda temsilcimiz Anadolu Efes THY Avrupa Ligi’nin 28. Hafta sonun da 26 puan da kalırken 10. Sıraya kadar gerilemiş oldu. Konuk İsrail temsilcisi Maccabi Tel Aviv ise THY Avrupa Ligi’nin 28. Hafta sonun da 30 puana ulaşırken lig de temsilcimiz Anadolu Efes ‘İ geri de bırakarak 8. Sıraya kadar yükseldi.

İsrail temsilcisi Maccabi Tel Aviv THY Avrupa Ligi’nde gelecek hafta kendi sahasında 16 Mart’ ta Baskonia ile karşı karşıya gelecekler. Temsilcimiz Anadolu Efes ise kendi sahasında İspanyol ekibi Real Madrid ile 14 Mart’ ta karşı karşıya gelecekler.

Anadolu Efes Ağır Yenilgi Aldı

THY Avrupa Ligi’nin 28. Haftasında temsilcimiz Anadolu Efes kendi sahasında İsrail temsilcisi Maccabi Tel Aviv ile karşı karşıya gelirken sahadan 86 – 64 ‘ lük ağır bir yenilgi alarak ayrıldılar. Temsilcimiz Anadolu Efes karşılaşmanın başlaması ile İsrail temsilcisi Maccabi Tel Aviv’ e üstünlük sağlamadılar.

Karşılaşmanın ilk periyotun ‘ da temsilcimiz Anadolu Efes 20 sayı ürete bilirken konuk ekip Maccabi Tel Aviv ise 33 sayı üreterek ilk periyotta üstünlüğünü sağladı. Konuk ekip Maccabi Tel Aviv karşılaşmanın ikinci periyotunda da temsilcimiz Anadolu Efes ‘ i geride bırakmayı başardılar. Temsilcimiz Anadolu Efes ikinci periyotta 13 sayı ürete bilirken konuk Maccabi Tel Aviv ise 21 sayı ürettiler. İlk yarının sonun da karşılaşmada Maccabi Tel Aviv’ in 54 – 33 ‘ lük üstünlüğü ile sonuçlanmış oldu.

Temsilcimiz için zorlu karşılaşmanın ikinci yarısı ise savunmada ki sert savunması ile olumlu sonuçlar almış olsa da aradaki sayı farkını kapatmakta zorlandılar. Üçüncü çeyreğin başlaması ile her iki takım da daha ağırlıklı olarak savunma yaparken Anadolu Efes 15 sayı ürete bilirken Maccabi Tel Aviv ise 14 sayı üretti. Son çeyreğe temsilcimiz Anadolu Efes 68 – 48 ‘ ile geride girmiş oldu.

Son çeyrekte konuk ekip Maccabi Tel Aviv sayı farkını koruduğu karşılaşmada rahat bir son çeyrek geçirdiler. Karşılaşma sonun da Maccabi Tel Aviv sahadan 86 – 64 ile galip olarak ayrılarak üst sıralara doğru yükselmeye devam ettiler.

Sayı Dağılımı

Anadolu Efes: William Dalen C. 12 sayı, 8 rbd, Elijah Brigham b. 11 sayı, 6 rbd, Bryant Kevin D. 10 sayı, 7 rbd ile takımın en çok sayı atan oyuncuları oldu.

Maccabi Tel Aviv: Jarell Martin 13 sayı, Wade Manson B. 23 sayı, Lorenzo Dontez 11 sayı, Joshua Nebo 10 sayı ile takımlarına katkı sağladılar.