ANADOLU EFES ‘İN TECRÜBELİ OYUNCUSU VASİLİJE MİCİC

Anadolu Efes’in 2 Euroleague şampiyonluğuyla taçlandırdığı dominant dönemin Shane Larkin ile birlikte baş mimarı olan Vasa artık NBA yolcusu.

5 yıllık Anadolu Efes serüveninde neler yaptı neler yaşadı?

ANADOLU EFES’TE DOLU DOLU 5 YIL

Vasilije Micić 29 yasındaki Sırp profesyonel basketbolcu 5 yıllık Anadolu Efes kariyerinde önemli başarılara imza atan profesyonel artık kariyerine NBA’ da devam edecek.

20 Haziran 2018 tarihinde Basketbol Süper Ligi ve EuroLeague ekibi Anadolu Efes ile iki yıllık sözleşme imzalayarak Anadolu Efes kariyeri de başlamış oldu.

Vasilije Micić 29 yasındaki Sırp profesyonel basketbolcu, 2018 – 19 sezonunda takımını 2019 EuroLeague Dörtlü Finaline taşıdı ve final maçında CSKA Moskova’ya finalde kaybettiler. 2018 – 19 EuroLeague sezonunda 37 maçta maç başına 12,1 sayı, 5,5 asist ve 2,2 ribaund ortalamalarıyla kariyer rekoru kırdı.

25 Mayıs 2019’da Micić, Anadolu Efes ile iki yıllık sözleşme uzatarak takımın efsanevi isimleri birisinden olma yolunda devam etti.

Vasilije Micić 29 yasındaki Sırp profesyonel basketbolcu tüm sezon boyunca gösterdiği önemli performanslar nedeniyle EuroLeague Sezonun En İyi Beşi’ne seçildi ve EuroLeague MVP ödülünü alarak tarih geçen isimlerden birisi olmayı d başardı.

30 Mayıs 2021’de takımını ilk EuroLeague şampiyonluğuna taşıyan Vasilije Micić 29 yasındaki Sırp profesyonel basketbolcu ve EuroLeague Dörtlü Final MVP’si seçildi. 40 EuroLeague maçında maç başına 16,7 sayı ortalaması yakaladı ve kariyer rekorunu da Anadolu Efes forması altında kırmayı başardı.

Anadolu Efes ile 2021 – 22 EuroLeague sezonunda 34 maça çıkan Vasilije Micić 29 yasındaki Sırp profesyonel basketbolcu, sezon ve kariyer rekoru olan 18,2 sayı, 4,6 asist ve maç başına 2,7 ribaund ortalamaları yakalamayı da başardı.

Sezon sonunda EuroLeague En Skorer Oyuncu Ödülü’nü alan Basilije Micić, 2022 EuroLeague Dörtlü Final yarı final maçında Olimpiakos’a karşı galibiyet üçlüğünü attıktan sonra Real Madrid’e karşı oynanan final maçında 23 sayı atarak Anadolu Efes ile arka arkaya EuroLeague şampiyonluğu kazandıran kişi oldu diye biliriz.

Bu performansıyla bir kez daha EuroLeague Dörtlü Final MVP’si seçilen Vasilije Micić artık Anadolu Efes ‘te ki kariyerinin de sonuna gelmiş durumda.

VASİLİJE MİCİ NBA YOLCUSU

Anadolu Efes’ın yıldız oyun kurucusu Vasilije Micic, NBA yolcusu! Sırp basketbolcu, NBA haklarını elinde bulunduran Oklahoma City Thunder ile 3 yıl için anlaşmaya vardı.

Vasilije Micic, NBA haklarını elinde bulunduran Oklahoma City Thunder ile 23.5 milyon dolar karşılığında 3 yıllık anlaşmaya vardı.

2018/19 sezonundan bu yana Anadolu Efes forması giyen Micic, temsilcimizde 2 Euroleague şampiyonluğu yaşayıp 2 kez de Final Four MVP’si seçildi. Micic, 2020/21 sezonunda Euroleague’de normal sezon MVP’si seçilmişti.

Micic, Anadolu Efes formasıyla 3 kez de Türkiye Süper Ligi şampiyonluğu yaşayarak Anadolu Efes kariyerini sonlandırdı.