Arda Güler’e Dev Talip Napoli’den de Gelmişti

Seria takımlarından Napoli, Fenerbahçe kulübünün genç yeteneği Arda Güler’e talip. Napoli takımı Arda Güler’i transfer listesine aldığı iddia ediliyor. Birçok büyük kulüplerin listesinde olan Arda Güler için İtalya kulübü Napoli de devrede. Corriere dello Sport gazetesinde yer alan habere göre Napoli kulübü bir süredir gözlemlediği Arda Güler’e teklif yapmaya hazırlanıyor. Napoli sportif direktörü Cristiano Guintoli’nin izlediği genç yeteneğimiz Arda Güler için bizzat devreye gireceği söyleniyor.

Haberde Tottenham ve PSG kulüplerinin de Arda Güler’i takip ettiğini yazarken Napoli takımının

transferi gerçekleştirme ihtimalinin bir adım önde olduğunu yazdı. 17 yaşında Türk futbolunun ve Fenerbahçe kulübünün genç yeteneği Arda Güler bu sezon sarı lacivertli takım ile 13 resmi maçta görev alıp 3 kez fileleri havalandırdı ve 1 gol pası verdi.

Napoli ile Fenerbahçe Kulübünün İlişkileri

Napoli kulübü ile Fenerbahçe kulübü arasında bir transfer bağı oluşmuş durumda. Napoli kulübü

Fenerbahçe kulübünden daha önce oyuncular transfer etti. Fenerbahçe kulübünden satın aldığı

futbolcuların takımı bir ileriye taşıması ve ciddi oranda kar getirecek olması iki takım arasındaki

bağları güçlendirdi. Türkiye pazarının Avrupa pazarına göre ucuz olması İtalyan takımının ilgisini

çekiyor. Türkiye pazarından detaylı incelemeler yapıp nitekim ucuza aldıkları futbolcuları Avrupa

arenasında parlatıp ciddi oranda kar elde etme durumları var.

Fenerbahçe Kulübünden Aldıkları Futbolcular Napoli kulübü ilk olarak Fenerbahçe takımından Eljif Elmas’ı kadrolarına kattı. Makedonyalı futbolcu Fenerbahçe kulübüne 180 bin euro karşılığında 2017-18 sezonunda dahil olmuştu. Fenerbahçe formasıyla 55 resmi maça çıkan Eljif Elmas 6 gol 2 asistlik performans sergiledi. 1999 doğumlu olan orta saha oyuncusu 18 yaşında göstermiş olduğu performansla birçok kulübün radarına girip 2019-20 sezonunda 16 milyon 200 bin euro bonservis bedeli karşılığında Napoli kulübüne transfer oldu. 2019-20 sezonundan itibaren Napoli formasıyla 151 resmi maça çıkan Makedonyalı orta saha oyuncusu Eljif Elmas, 15 gol 9 asistlik performans sergiledi.

Kim Min Jae’de Napoli’den Geçti

Napoli kulübünün Fenerbahçe kulübünden aldığı bir diğer futbolcu ise Kim Min Jae, 2021-22 sezonunda Fenerbahçe kulübüne 3 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer oldu. 1 sezon Fenerbahçe forması terleten Güney Koreli futbolcu taraftarın sevgilisi oldu ve Avrupa kulüplerinin çoğunun radarına girdi. Fenerbahçe forması ile 43 resmi maça Kim Min Jae 1 gol attı.

1996 doğumlu olan stoper oyuncusu Kim Min Jae, 2022-23 sezonun yaz transfer döneminde 18 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Napoli takımına transfer oldu. Napoli kulübünde göstermiş olduğu performansla da Napoli taraftarının sevgilisi olan Kim Min Jae için yüksek miktarda transfer iddiaları var. Durum böyle olunca Fenerbahçe kulübü ile Napoli kulübü arasında bir transfer bağı oluştu. Napoli kulübü şuan Fenerbahçe takımını canlı olarak her maçında gözlemcileri ile takip ediyor. Ara transfer döneminde Arda Güler’i kadrosuna katmak istiyor.

Fenerbahçe takımı Arda Güler’i bırakmaya pek sıcak bakmasa rekor bir bedele satmak

zorunda kalabilir.