Volkan Babacan

Başakşehir Volkan Babacan İçin Kolaylık Sağladı

Süper Lig’de yeni sezona hazırlık çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Şampiyonluk yarışında önemli takımlardan biri olan Medipol Başakşehir ekibi de Volkan Babacan içi rakibinden bonservis bedeli istememeye karar verdi.

Yeni tip koronavirüs salgını spor faaliyetlerini durma noktasına getirirken, bir yandan da ekonomik bir krizin başlamasına neden oldu. Bu süreçte spor kulüpleri durumdan olumsuz etkilenirken, transfer ücretleri de yönetimler için ciddi bir sorun teşkil etmeye başladı.

Süper Lig’de de gelecek sezona tüm hızıyla hazırlık yapan kulüpler, birbirleri arasındaki dayanışma ile örnek olmaya devam ediyorlar. Medipol Başakşehir ekibi de başarılı file fekçisi Volkan Babacan için rakibi Beşiktaş’a kolaylık sağlama kararı verdi. Ve kaleci için bonservis bedeli almayacağını bildirdi.

Başakşehir Bonservis Meselesini Çözdü

2021 yılında sözleşmesi sona erecek olan 31 yaşındaki tecrübeli kaleci, 2+1 anlaşma karşılığında sezona başında 650 bin Euro kadar bir bedel almış olacak. Bu süreçte ise siyah beyazlı yönetim, sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Karius’un opsiyonunu kullanmamış olacak ve kendisine yeni bir kaleci aramaya yönelecek.

Kaleci arayışının söz konusu olduğu süreçte Kara Kartal yönetimi de Volkan Babacak ile prensip anlaşmasına varmış oldu. Bonservis meselesinin ise Başakşehir Kulübü’nün çözmesini istediğini belirtmişti.

Siyah beyazlı ekibin tam anlamıyla istediği gibi ilerleyen süreçte, İstanbul temsilcisi yönetim Volkan’ın önünü açmak adına bonservis istemeyeceğini açıkladı.