Beto Pimparel

Beşiktaş Beto Pimparel İçin Harekete Geçti

File bekçisi Loris Karius ile yollarını ayırma kararı alan Beşiktaş, Göztepe’de forma terleten Beto Pimparel için yakın takibe başladı. Siyah beyazlı takım 3 sezondur sarı kırmızılı takımın kalesini koruyan sporcuyu kadrosuna dahil etmek için harekete geçti.

Süper Lig’de mücadele eden Göztepe Spor Kulübü’nde 3 sezondur forma terleten başarılı kaleci Beto Pimparel, Beşiktaş yönetiminin yakın takibine alındı.

Loris Karius ile yollarını ayıran siyah beyazlılar, bu süreçte kalesini korumak için iyi bir ismin peşine düşmüştü. Gündemine beklenmeyen bir ismi alan Kara Kartal, sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Beto için harekete geçti.

Sergen Yalçın Çok İstiyor

Takımın tecrübeli Teknik Direktörü Sergen Yalçın tarafından çok istendiği için kadroya dahil edilmek istenildiği iddia edilen oyuncu, Göztepe’den ayrılırsan Beşiktaş’a gelebilir.

Karius’un ardından iyi bir eldiven için liste hazırlayan siyah beyazlılar, bu süreçte özel olarak da Alvoro Montero ile ilgileniyor. İddiaya göre sezon sonunda sarı kırmızılı takımla sözleşmesi sona erecek olan kalecinin önce kulübüyle daha sonra ise ailesiyle bu konuyu konuşacak. Portekizli sporcu karar verdiği durumda da Beşiktaş ile yeni bir sözleşmeye imza atmış olabilir.

Şimdiki kulübünü, İzmir’i ve taraftarını da çok sevdiğini her fırsatta belirten Beto, 2017-2018 sezon başında Sporting Lizbon ekibinden transfer olmuştu.

Güncel Yazılar