BEŞİKTAŞ GEDSON FERNANDES’E GELEN TEKLİFLERİ DEĞERLENDİRİYOR

Siyah beyazlı takımın orta sahasında ki 24 yasında ki Portekizli Gedson Fernandes bu sezon ki performansı ile Avrupa devi takımların dikkatini çekmeyi başardı.

Bu sezonu süper lig de yarısından uzak kalan siyah beyazlı takım da Şenoş Güneş sonrasında oyuncularının gösterdiği bireysel performansları ile yukarı doğru yükselerek zirve yarışı içinde olmayı başara bilmişlerdi. Bu performansların arasında en dikkat çeken isim Orta sahada ki Gedson Fernandes oldu.

Kara kartalın 24 yasında ki Portekizli Gedson Fernandes için transfer haberleri peş peşe gelmeye başlasa da siyah beyazlılar tekliflerden pek memnun olmasalar da Portekizli oyuncusunu elinde zor tutacak gibiler.

24 yasındaki Gedson Fernandes için Avrupa kulüplerinin ilgisi devam ederken, yıldız oyuncu için önerilen 15 milyon Euro civarında gelen tekliflere Beşiktaş hiç sıcak bakmıyor.

Portekizli futbolcunun bonservisinin yüzde 50’sinin Beşiktaş’ta yarısı da Portekiz ekibi Benfica ‘ da olduğu düşünülünce siyah beyazlı yönetime yeterli gelmiyor. Gelen teklifler için en az 30 Milyon Euro üzeri bir teklif bekleyen siyah beyazlı takıma en yakın teklifi Fransız ekibi verdi.

Fransız ekibi olan Rennes 24 yasında ki Portekizli Gedson Fernandes için siyah beyazlı takıma 20 Milyon Euro ‘Luk net bir rakam teklif ettiler.

30 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli biraz fazla olduğu için bu transfer de Beşiktaş ta zaten oyuncusunu elinde tutmak istediğinden çok fazla sıcak bakmıyorlar. Gelecek sezon Konferans ligi performansı ile biraz daha değerinin yükselmesini bekledikleri oyucularını seneye belki düşündükleri bonservise yakın bir bedele elinden çıkara bilirler.

AVRUPA’DA ÇOK CİDDİ TEKLİFLER ALIYOR

24 yasındaki Gedson Fernandes için Avrupa kulüplerinin ilgisi çok ciddi olarak devam ediyor ve duracak gibi değiller.

Avrupa da özellikle İtalyan ekibi Lazio ‘ nun tecrübeli teknik adamı Maurizio Sarri orta sahasına transfer arayışı içinde olan teknik adam Beşiktaş ‘ın 24 yasında ki orta sahası Portekizli Gedson Fernandes’i istiyordu. Orta sahada dinamik güçlü bir isim ile gelecek sezona hazırlanmak isteyen İtalyan ekibi Lazio ekibi teknik adamlarının oyun sistemine de çok yakın bir profilde olan Gedson Fernandes için vaz geçmiş değiller.

Gedson Fernandes için ise en net teklifi Fransız ekibi olan Rennes verdi. Gedson Fernandes için siyah beyazlı takıma 20 Milyon Euro ‘Luk net bir rakam teklif eden Rennes Beşiktaş ‘ın kafasını karıştırmaya devam ediyorlar.

GEDSON FERNANDES BEŞİKTAŞ’TA NE YAPTI?

Siyah beyazlı takımın 24 yasında ki orta sahası Portekizli Gedson Fernandes bu sezon Beşiktaş ile ligde forma giydiği 33 maçta toplam 2 bin 665 dakika sahada kaldı.

33 karşılaşmada süper lig de 3 gol 5 asist ile sezonu tamamlayan Portekizli orta saha sezonun en iyi orta saha performanslarından birisini de sergiledi.