Beşiktaş

Beşiktaş Gökhan Töre ile 4.5 Milyon TL Karşılığında Anlaştı

Süper Lig ekiplerinde yeni sezon için transfer çalışmalarına sıkı bir çalışma temposu ile devam ediliyor. Gelecek sezon takviyeleri için hızlandırmaya giren Beşiktaş, kadrosunu güçlendirmeye de devam ediyor. Son olarak Gökhan Töre transferini gerçekleştiren Kara Kartal yönetimi, başarılı oyuncuyu 4.5 milyon TL karşılığında takıma dahil etti.

Beşiktaş ekibinin eski futbolcusu Gökhan Töre, tekrar siyah beyazlı formasına kavuştu. Bir süredir efsane oyuncusu ile görüşmeleri süren ekipte, görüşmeler ücret nedeniyle tıkanmıştı. Fakat Başkan Çebi’nin müdahalesi ile oyuncu 4.5 milyon TL Karşılığında takıma dahil oldu.

Çebi Devreye Girdi

Beşiktaş ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Sergen Yalçın, transfere ilişkin ilk olarak Malatya sorununun çözülmesi halinde kapının açık olacağını belirtmişti. Bu durum üzerine milli oyuncu da kulübü ile olan sorununu çözüme kavuşturdu. Ardından ise ücret konusunda tıkanan görüşmeler, Çebi’nin müdahalesi ile son buldu.

Yeni Malatya ekibi ile 1 yıllık daha sözleşmesi olan oyuncu, kulübüyle her konuda anlaşarak bonservisini eline aldı. Sonrasında ise ücretin 1.2 milyon Euro’ya kadar yükselmesi görüşmelerin tıkanmasına neden olmuştu.

Sporcunun transferi garanti ücreti 4.5 milyon TL olacak şekilde belirlendi ve 40 maç üzerinde görev alması durumunda da bonuslarla birlikte kazancı 8.5 milyon TL’ye kadar çıkma ihtimali belirtildi.

Güncel Yazılar