Beşiktaşlı Sinan Vardar Gelecek Adına Umutlu Konuştu

Beşiktaş 2022 – 2023 sezonuna tıpkı diğer kulüpler gibi büyük umutlarla başlamıştı. Hedef tahmin edebileceğiniz üzere şampiyonluk idi. Ancak, takım, bilhassa Valerien Ismael döneminde çok fazla puan kaybetti. Başkan Ahmet Nur Çebi, Valerien Ismael ile yolları ayırdı. Takımın başına geçmişte Beşiktaş’ı iki defa şampiyon yapan Şenol Güneş getirildi.

Şenol Güneş’in Beşiktaş’taki ikinci döneminde başarılı olup olmayacağı fazlasıyla merak ediliyordu. Deneyimli teknik adam bir süre bocaladı. Fakat, bilhassa Şubat ayıyla beraber takımına form kazandırdı. 4 Şubat 2023 tarihindeki Sivasspor maçından bu yana ligde yenilgi yüzü görmeyen Beşiktaş’ta sezonun değerlendirmesini Sinan Vardar yaptı.

Sinan Vardar Yönetimin Yaptığı Doğru Hamlelerden Bahsetti

Sinan Vardar güncel tarih itibariyle gazetecilik yapıyor. Bu camiada Beşiktaşlı kimliği ile öne çıkan isimlerden birisi! Kendisi Galatasaray’ın bu sezon hakkıyla şampiyon olduğundan bahsetti. Ancak, TFF’ye sitemlerde bulundu. Yakından takip edenlerin bildiği üzere TFF, ligden çekilen Gaziantep FK ve Hatayspor’un durumuna dair birtakım kararlar verdi. Her şeyden önce, bu iki takımın kalan maçlarının hükmen galibiyet ile sonuçlanacağını açıkladı. Bir başka deyişle, Hatayspor ve Gaziantep FK ile karşı karşıya gelen takımlar, söz konusu maçlardan 3-0 galip ayrılacaklardı. Bunun yanı sıra, bu iki kulüpte forma giyen yabancı oyuncuların sezon sonuna kadar yerli statüsünde yer almaları kararlaştırıldı.

Beşiktaş TFF’nin vermiş olduğu bu karardan rahatsız oldu. Onlara göre Hatayspor ve Gaziantep FK’nın deprem öncesindeki maçları da geçersiz sayılmalıydı. Sinan Vardar da söz konusu durumun Beşiktaş’ın ligdeki sıralamasını etkilediğini dile getirdi. Buna ek olarak, başkan Ahmet Nur Çebi’nin sezon boyunca doğru adımlar attığını söyledi. Başkanın tesisleşme ve altyapı oyuncularına önem verme hususlarında doğru işler yaptığından bahsetti. Sinan Vardar, tüm bunlara ek olarak, önümüzdeki sezon iki önemli oyuncuyu Beşiktaş’a kazandıracağını dile getirdi.

Beşiktaş Camiası Şenol Güneş’e Güveniyor

Takdir edersiniz ki, Şenol Güneş, Beşiktaş tarihine damga vuran isimlerden birisi! Siyah beyazlı takım Şenol Güneş öncesinde son olarak 2008 – 2009 sezonunda şampiyon olmuştu. Deneyimli teknik adam 2015 – 2016 sezonu öncesinde Beşiktaş’ı çalıştırmaya başladı. Henüz ilk sezonunda şampiyonluk elde etti. 2016 – 2017 sezonu da Beşiktaş’ın şampiyonluğu ile tamamlandı. Beşiktaş, 2017 – 2018 sezonunda Süper Lig’de şampiyon olamadı. Ancak, UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarından yenilgisiz lider olarak çıktı. Son 16 turunda Bayern Münih’e elendi. Ülke puanına önemli katkılarda bulundu. Şenol Güneş’in Beşiktaş macerası 2018 – 2019 sezonunun ardından sona erdi.

Deneyimli teknik adam milli takımın başında Euro 2020 deneyimi yaşadı. Fakat, alınan kötü sonuçlardan dolayı milli macerası da sona erdi. Yeniden Beşiktaş’ın başına geçen başarılı çalıştırıcı fark yarattı. Süper Lig’deki en iyi teknik adamlardan birisi olduğunu gösterdi. Şenol Güneş’li Beşiktaş önümüzdeki sezon çok daha iyi işler yapabilir.