Beşiktaş’ta Teknik Direktör Valerien İsmael’ in Görevine Son Verildi

Spor Toto Süper lig 2022 2023 sezonunun geride kalan 11 haftasında siyah beyazlı ekipte takım beklenmedik şekillerde puanları kaybetmesi nedeniyle taraftarlar tarafından birçok konuda eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Tabii ki birçok durumda olduğu gibi bu kez de yine bu eleştiri oklarının hedefi Beşiktaş’ın teknik direktörü Valerian İsmael olmuştu. Geçtiğimiz sezonun ikinci devresinde takımın başında göreve başlayan Fransız teknik adam geçen sezon 8 mücadelede takımın başında görev almıştı. Bu sezon Beşiktaş Teknik Direktörü olarak 10 maça çıkan Fransız teknik adam Bazı maçlarda alınan beklenmedik sonuçlarla birlikte bazı mücadelelerde ise takımın öne geçmesine rağmen teknik adam dokunuşlarını dan sonra takımın performansının geriye gitmesi nedeniyle taraftar tepkisini çekmiş ve bu tepkiler gün geçtikçe artarak devam etmişti.

Son olarak geçtiğimiz hafta Spor Toto Süper Lig’de Hatayspor ile deplasmanda karşı karşıya gelen Beşiktaş henüz maçın 30 uncu saniyesinde öne geçmeyi başarmış fakat maçın son anlarında yemiş olduğu gol ile 2 – 1 skorla mağlup oldu. Bu mağlubiyetin ardından siyah beyazlı ekipte taraftarların tepkisi daha da artmış ve Beşiktaş yönetimiyle birlikte teknik direktör Valerien İsmael’ in gerçekleştirdiği toplantıda ayrılık kararı çıktı. Siyah beyazlı ekip görevine son verdiği Fransız teknik adam için fesih bedeli olarak 453 bin € ödeyecek.

Teknik Direktör Valerien İsmael’ in Beşiktaş Karnesi

Kara kartallar geçtiğimiz sezon Fransız teknik adamın göreve geldiği 8 maçlık dönemde 3 maçtan galibiyet ile ayrılırken 4 mücadele beraberlikle sona erdi ve yalnızca 1 kez mağlup olmuştu. Bu maçlarda Beşiktaş 12 kez rakip fileleri havalandırmayı başarırken kendi kalesinde ise 9 gole engel olmayı başaramamıştı. Siyah beyazlı ekibin teknik direktörü Valerien İsmael Bu süreçte 1,63 puan ortalaması elde etmişti.

Beşiktaş 2022 2023 sezonunda 10 maçta teknik direktör Valerien İsmael yönetiminde sahaya çıktı. Bu Fransız teknik adam yönetiminde Beşiktaş bu maçlardan 5 tanesinden galibiyet ile ayrılırken 3 kez beraberlik elde etti ve kim mücadele ise mağlubiyetle sona erdi. Bu mücadelelerde Beşiktaş 18 kez gol sevinci yaşarken kalesinde ise 12 gole engel olmayı başaramadı. Teknik direktör Valerien İsmael bu süreçte 1,8 puan ortalaması elde etmeyi başarmıştı.

Beşiktaş Şenol Güneş İle Ön Görüşme Yaptı

Daha önce Beşiktaş’ta görev almış olan tecrübeli teknik direktör Şenol güneş yaptığı açıklamada Beşiktaş ile bir ön görüşme yaptığını doğruladı. Bunun ile birlikte alınan haberlere göre siyah beyazlı ekibin Fransız teknik direktör Valerien İsmael sonrasında teknik direktörlük koltuğuna aday 2 ismin olduğu söylendi. Siyah beyazlı ekipte aday teknik direktörler Şenol güneş ve Sergen Yalçın isimleri olarak öne çıktı. Bu 2 isimden tecrübeli teknik direktörü Şenol güneş Beşiktaş ile bir ön görüşme yaptıklarını doğruladı.