Binicilik Sporunda Sporcular Kemer’de Bir Araya Geliyorlar

Yaz mevsiminin başlaması ile beraber farklı spor etkinlikleri de sahne alıyor. Türkiye’de futbol, basketbol, voleybol dışında binicilik sporunun da konuşulmaya değer olduğunu söylemeliyiz. Bilhassa Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda bu gerçeğin farkına varmıştık.

Üst gelir grubuna hitap eden Türkiye’nin en güzel lokasyonlarından birisinde düzenlenecek olan Lexus – Kemer Country Club Bahar Ligi Engel Atlama Yarışmaları; bilhassa tecrübeli ve genç binicileri bir araya getiren bir etkinlik olmasından dolayı önemli! Gelin, bu organizasyonun detaylarına yakından bakalım!

İzleyicileri Seyir Zevki Yüksek Yarışmalar Bekliyor

Kemer Country Atlı Spor Kulübü; yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en iyi atlı spor kulüplerinden birisidir. Her yıl dünyanın farklı şehirlerinden binicilerin Kemer’e geldiği söylenebilir. Bu noktada, geçmişte de olduğu gibi 2022 yılında da Bahar Ligi Engel Atlama Yarışmaları burada düzenlenecek. Biniciler; organizasyon öncesinde bir hayli heyecanlılar!

Yarışmaların ilk ayağı; 7-8 Mayıs 2022 tarihleri arasında yine burada gerçekleştirilmişti. 265 at ve binicinin katıldığı bu organizasyon birbirinden güzel görüntülere sahne olmuştu. Yarışmaların ikinci ayağı ise 28-29 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Finalinin ise 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde yapılması bekleniyor.

Kemer Country Atlı Spor Kulübü; Türkiye Binicilik Federasyonu’na bağlı olarak faaliyetlerine devam eden en iyi at ve binicileri bir araya getirmesinden dolayı ayrı bir öneme sahip! Türkiye’deki her yaştan binicinin buluşma noktasında gerçekleştirilecek olan bu organizasyon öncesinde herkesin heyecanlı olduğunu söyleyebiliriz. 28-29 Mayıs 2022 tarihlerinde seyir zevki yüksek yarışmaları izlemek adına birçok kişi Antalya Kemer Country Atlı Spor Kulübü’nde olacak.

Davetlileri farklı bir sürpriz daha bekliyor. Organizasyona katılacak kişiler; Lexus modelleri ile de tanışma şansını yakalayacaklar. Ayrıca, test sürüşü imkanı bulmaları da söz konusu! Bir başka deyişle, davetlileri ileride mükemmel bir şekilde hatırlayacakları birbirinden güzel iki gün bekliyor. Buna ek olarak, 28-29 Mayıs 2022 tarihlerindeki yarışmaların Haziran ayındaki final maçları için de önemli bir referans olacağını ifade edebiliriz. Bir başka deyişle, katılımcılar; bu yarışlardaki derecelerini dikkate alarak önümüzdeki ay için daha iyi bir şekilde hazırlanma şansına erişecekler.

İkinci Ayak Yarışmaları Tamamlandı

binicilik

Lexus ana sponsorluğunda gerçekleşen ikinci ayak engel atlama yarışmaları sona erdi. Yarışmaya 215 at ve binici katıldı. Organizasyonda iki gün boyunca her gün dört yarışmanın koşulduğunu söylemeliyiz. İlk ayağın final günü milli takım seçmeleri vardı. Bu seçmeleri kazanan isim Hasan Şentürk oldu. İkinci sırayı Hüseyin Çakmak aldı. Üçüncü sırada Hüsnü Dinç bulunuyordu. Dördüncü sırayı Sencer Horosan aldı. Beşinci sırada Ahmet Berk Başeğmez vardı.

Organizasyon; yarışmaların sona ermesi ile beraber tamamlandı. Katılımcılar; hatıra fotoğrafı çektirdiler. Dostluğun hakim olduğu bu organizasyondan herkes mutlu bir şekilde ayrıldı. Sırada Haziran ayındaki final müsabakaları bulunuyor.