Burak Yılmaz Beşiktaş’tan Ayrılmıyor

5 Kasım 2023 Pazar gününün programında yer alan maçta Antalyaspor ile Beşiktaş karşı karşıya geldi. Saat 19.00’da başlayan maça Corendon Airlines Park Antalya Stadı ev sahipliği yaptı. Futbolseverler, Beşiktaş’ın bu maçı kazanacağını ve kötü gidişe dur diyeceğini düşünüyorlardı. Fakat, işler farklı gelişti.

Beş Gollü Maçın Kazananı Antalyaspor Oldu

Süper Lig’de Galatasaray ve Fenerbahçe’nin bir hayli gerisine düşen Beşiktaş’ın hedefi, Antalyaspor’u yenerek üzerindeki kara bulutlardan kurtulmak idi. Burak Yılmaz, takımını bu maça 4-2-3-1 dizilişi ile çıkardı. Siyah beyazlı takımda dikkat çeken eksiklikler vardı. O eksiklerden birisi Vincent Aboubakar idi. Kamerunlu golcü, tıpkı geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da maç kadrosunda yer alamadı. Oyuncunun sakatlığının olduğu dile getiriliyor.

Beşiktaş, maçın ilk yarısını Cenk Tosun’un attığı golle 1-0 önde tamamladı. Maçı izlemek adına ekran karşısına geçenler, siyah beyazlı takımın ikinci yarıda farkı arttıracağını düşünüyorlardı. Fakat, öyle olmadı. Antalyaspor, ikinci yarının ilk 15 dakikalık kısmında üç gol birden buldu. Beşiktaş, maçın sonlarına doğru Jackson Muleka’nın attığı golle farkı bire indirdi. Kalan dakikalarda başka gol olmadı. Antalyaspor, güçlü rakibini 3-2 mağlup ederek büyük sükse yaptı.

Yönetim ile Burak Yılmaz Arasındaki Görüşmeden Olumlu Sonuç Çıktı

Maçın ardından yaşanılanları tahmin etmek çok zor değil! Siyah beyazlı takımın taraftarları, sosyal medya aracılığıyla bilhassa yönetime ateş püskürüyorlardı. Tepkilerden nasibini alanlardan birisi de Burak Yılmaz idi. Geldiği günden bu yana takıma pek bir şey katamayan 38 yaşındaki antrenör, bir de Antalyaspor maçında yaşanan kavga ile sarsıldı. Tayfur Bingöl ile Eric Bailly arasındaki tartışma fiziki müdahaleye dönüştü. Olayı gören Burak Yılmaz, Eric Bailly’i maçın ikinci yarısına çıkarmadı. Maçın ardından Fildişi sahilli stopere tepki gösteren 38 yaşındaki antrenör, görevde kaldığı müddetçe bu tarz olayların yaşanmasına asla izin vermeyeceğini dile getirdi.

Futbolseverler, Burak Yılmaz’ın görevine devam edip etmeyeceğini öğrenmek istiyorlardı. Konuyla ilgili farklı görüşler mevcuttu. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Beşiktaş kısa süre içerisinde seçime giderek yeni başkanını seçecek. Hali hazırda görevde olan yönetim, takımı seçime kadar Burak Yılmaz’ın çalıştırmasını istiyor. Ancak, üst üste gelen mağlubiyetlerin ardından bir şeylerin değişme ihtimali olduğuna dair yorumlar yapılıyordu. 6 Kasım 2023 tarihinde gerçekleşen yönetim – Burak Yılmaz görüşmesinden olumsuz bir karar çıkmadı. Burak Yılmaz, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde seçime kadar Beşiktaş’ın başında olacak.

Burak Yılmaz, şu ana kadar Beşiktaş’ın başında dört maça çıktı. Takımı, bu maçların sadece birini kazandı. Üç maçtan mağlubiyet ile ayrıldı. Beşiktaş, bu süreçte rakip filelere altı gol gönderirken kendi kalesinde sekiz gol gördü. Burak Yılmaz, 0.75 gibi son derece düşük bir puan ortalaması elde etti.