Burak Yılmaz

Burak Yılmaz İle İlgili Lille Hocasından Açıklama Geldi

Süper Lig’de mücadele eden Beşiktaş ekibinin başarılı oyuncusu Burak Yılmaz transferine ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Bir süredir Ligue 1 takımlarından biri olan Lille ile adı anılan sporcu için açıklalam geldi. Fransız temsilcisinin tecrübeli Teknik Direktörü Christophe Galtier, konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş ekibinin önemli isimlerinden biri olan Burak Yılmaz ile ilgili transfer iddiaları her geçen gün artmaya devam ediyordu. Siyah beyazlı sporcunun hangi takım ile yoluna devam edeceği merak konusu olurken, konuya ilişkin açıklama ise geldi.

Burak’tan Etkilendim

Kara Kartal’ın skorer oyuncusu Burak Yılmaz, son zamanlarda adı sık sık Ligue 1 ekiplerinden olan Lille ile anılıyordu. Bu iddiaya ilişkin ise Fransız temsilcisinin teknik simi Christophe Galtier açıklama yaptı.

Beşiktaş ile bir senelik daha mukavelesi olan milli isme ilişkin ilk defa konuşan teknik adam, Yılmaz ile ilgilendiklerinin de doğru olduğunu ifade etti. Gelip gelmeyeceğini ise birlikte göreceklerinin altını çizdi.

Profil olarak Yılmaz’ın Jose Fonte’ye benzediğini söyleyen teknik direktör, yaşına rağmen ise sürekli oynadığını ekledi. Siyah beyazlı oyuncuyu ise sportif direktör Luis Campos’un önerdiğini ve kendisinin de Burak’tan etkilendiğini belirtti.

Bu sezon 26 maçta forma terleten sporcu, 14 gole ve 7 de asiste adını yazdırmıştı.

Güncel Yazılar