Darüşşafaka Kendi Evinde 22 Sayı Geri Düşse de Galip Geldi

2022 2023 basketbol süper Ligi’nde 7. hafta karşılaşmalarında Darüşşafaka ile Bahçeşehir koleji karşı karşıya geldi.

Darüşşafaka’nın ev sahibi olduğu mücadele 18 Kasım Cuma günü saat 19:00 da başladı. Volkswagen arena spor Salonu’nda oynanan mücadelede Darüşşafaka Bahçeşehir koleji karşısında 22 sayı geri düşmüş olmasına rağmen maçı 7 sayı farkla kazanmayı başardı ve çok önemli bir geri dönüşe imza attı.

Maçın Öyküsü

Maçın ilk çeyreğinde Darüşşafaka ilk sayıyı bulan taraf olsa da Bahçeşehir koleji kolaylıkla üstünlük sağladı ve henüz daha maçın başında olmalarına farkı 19’a çıkartmayı başardı. Ev sahibi ekip daha sonra hamleler yapsa da Bahçeşehir koleji farkı yirmide tutmayı başardı. İlk çeyreğin sonuna gelindiğinde skor tabelası 12 – 29 Bahçeşehir Koleji’nin üstünlüğünü gösteriyordu.

2. çeyreğin başında Darüşşafaka etkili olmaya çalışsa da farkı çok az indirebildi ve tekrar direksiyona geçen bahçe şehir koleji farkı bu kez 22 sayıya kadar çıkarmayı başardı. Bu noktada ev sahibi ekip 7 – 0’lık seri yakalarken bahçe şehir koleji skoru 24 – 42 yaptı. Darüşşafaka tekrar yaptığı hamlelerle baskınlığını arttırdı ve ilk yarının sonunda farkı onu düşürdü ve 32 – 42 soyunda odasına girdi.

2 yarının başında her 2 takımda karşılıklı sayılar bulsa da fark çok değişmese de konuk ekip kurduğu baskıyla farkı on altıya kadar çıkarttı ve skoru 34 – 50’ye getirdi. Daha sonra maçta 2 takım tekrar karşılıklı sayılar bulmaya başlasa da farklı bir süre 16 sayıda kaldı. 3. çeyreğin son bölümüne gelindiğinde Darüşşafaka tekrar etkili bir oyun gösterdi ve farkı 10 sayıya indirerek takımlar kenara geldiğinde skor tabelasına 48 – 58 yapmıştı.

4 çeyreğin başında ev sahibi ekip açılışı üçlük ile yaptı fakat konuk ekip bulduğu sayılarla farkı 13 sayıya çıkarttı. Bu noktada Darüşşafaka etkinliğini daha da arttırdı ve bulduğu 11 – 0’lık seri ile farkı eritip su skoru 64 – 64’te dengeledi. Bahçeşehir koleji ev sahibi ekibin bu hamlesine cevap vermeye çalışsa da Darüşşafaka bu çeyrekte hem hükümet kimliğin fazlasıyla arttırdı hem de savunmada rakibine fırsat vermedi. Maçın bir bölümünde her 2 ekip de karşılıklı sayılar bulsa da ev sahibi Darüşşafaka direksiyona geçti mi 22 sayı kadar geriye düştüğü maçta maçın son bölümündeki etkili oyunuyla 7 sayı farkla galip geldi. Maçın sonucunda skor tabelasında 76 – 69 Darüşşafaka üstünlüğü vardı.

Maçın Oyuncusu

Darüşşafaka’da Doğuş Özdemiroğlu mücadelede 37 dakika 47 saniye parkede kaldı. Doğuş Özdemiroğlu Bahçeşehir Koleji maçı boyunca 15 sayı bulurken 6 ribaunt aldı ve 8 kez de asist yapmayı başardı.

Maçın en skorer oyuncusu ise 17 sayı ile Kartal Özmızrak oldu.