Galatasaray Transfer

Devre Arası Transfer Görüşmeleri Sarı Kırmızılı Takımda Da Başladı

Devre arası sürecinde Galatasaray da yeni transfer arayışlarına girdi. Yeni stoper arayışında olan sarı kırmızılı yönetimin aklında ise birkaç kişi var.

Galatasaray ilk teklifini Roma’dan Mert Çetin yönünde yaptı. Fakat sporcu için istenen bonservis bu transfer sürecini iptal etti. Bu transferin iptal olması üzerine stoper arayışı için Brezilya’nın başarılı oyuncusu Juan Jesus’a gözler çevrildi. Galatasaray ise Juan Jesus için görüşme sürecine girdi.

Sarı Kırmızılı Yönetim Stoper Arayışında

Bu süreç içerisinde Henry Onyekuru, Jesse Sekidika ve Marcelo Saracchi transferleri takımı canlandırsa da stoper mevkiinde eksiklerin oluşması, yönetimi de endişeye soktu. Bu amaçla da Roma’dan Mert Çetin’i isteyen Galatasaray yönetimi, Mert Çetin’i ikna etse de Roma’yı ikna edemediği için engele takıldı. Çetin için İtalyan yönetiminin teklif ettiği para ise 6 aylık süre için 1 milyon Euro.

Galatasaray’ın bu süreçte görüşmüş olduğu diğer bir oyuncu ise Jeison Murillo idi. Fakat geleceğinden emin olduğu düşünülen Murillo’nun, Celta Avigo ile anlaşma yaptığı bilgisi öğrenildi. Bu durumun sarı kırmızılı ekibi endişeye sokmasının ardından sol ayaklı stoper için Juan Jesus ile görüşmeler başladı. Fakat başarılı stoper mevkii oyuncusu Fiorentina tarafından da isteniyor. Jesus, 90 maç boyunca 1 gol atmış ve 1 asistlik yapabilmişti. Sezon sürecinde de yalnızca 4 maç için forma giyebildi.