E-Spor’un Kalbi İstanbul’da Atıyor

E- spor dünyası büyük bir heyecan ile Red Bull M.E.O. Dünya Finali’ni bekliyor. Ülkemizin ev sahipliği yapacağı Red Bull M.E.O. Dünya Finali İstanbul’da gerçekleşecek.

Dünya çapında en rekabetçi mobil oyun arenası olan Red Bull M.E.O. Dünya Finali, e-spor oyuncularını, İstanbul’un sanal ortama yansıtılmış tarihi noktalarında yarıştıracak.

Red Bull’un yaptığı açıklamaya göre e-sporcuların katıldığı Red Bul M.E.O. Dünya Finali, 17-29 Mart’ta sanal ortama aktarılan İstanbul’da gerçekleşecek. Türkiye dahil olmak üzere toplamda 28 ülke finalistleri şampiyonluk için kozlarını paylaşacak.

Final Haydarpaşa Garı’nda

Açıklama verilen bilgilere göre, tüm mobil oyun severlere yaratıcı bir deneyim yaşatacak olan Red Bul M.E.O. Dünya Finali tam 13 gün süre ile bir gaming festivaline dönüşecek gibi duruyor. Gaming festivaline ev sahipliği yapacak olan İstanbul’un en güzel noktaları sanal dünyaya aktarılacak.

Bu süre boyunca Sultanahmet Meydani ve Galata Kulesi gibi İstanbul’da yer alan tarihi yerlerin olduğu bir gezi programı oluşturulacak. İsteyen oyuncular şehrin en önemli noktalarını sanal ortamda gezebilecek. 

Aynı zamanda heyecan verici canlı yayınların da yer alacağı simülasyon sayesinde katılımcılar, İstanbul’un daha önce ev sahipliği yaptığı büyük organizasyonları ile bu kez dijitalde tekrar buluşma fırsatı yakalayacak.

Türkiye Temsilcisi İki Takım

Şampiyonluk heyecanı ise 20 Mart’ta Kapalıçarşı’da bulunan Heartstone Dünya Finali ile başlayacak. 27 Mart’ta Ortaköy’de gerçekleşecek olan Teamfight Tactics ile sürecek yolculuk dünyanın en eski tren istasyonlarından biri lan Haydarpaşa Garı’nda 22 ve 29 Mart’ta düzenlenecek PUB G Mobile finali ile son bulacak.

Red Bull M.E.O.’nun PUB G Mobile finalinde dünya sporcuları iki kategoride yarışacak. 22 Mart’ta Doğu ve 29 Mart’ta Batı olmak üzere iki şampiyon belirlenecek olan Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’nde Türkiye’yi temsil edecek olan iki takım Futbolist ve Blaze Esport “Batı Şampiyonu” olmak için elinden geleni yapacak.

Red Bull M.E.O. Dünya finalleri öncesinde şehrin oyun alanına çevrilme işlemi hala devam ediyor. Mobil oyun severler PUB G Mobile ile özdeşleşmiş drop kutularını İstangram üzerinden aktif olan artırtılmış gerçeklik (AR) filtresi ile en yaratıcı ve eğlenceli şekilde şehrin dilediği noktasına indirmeye çalışıyor.