Eljero Elia

Eljero Elia İle Yollar Ayrılıyor

Süper Lig’de son 7 haftalık mücadele sürecine girilirken, yeni sezonun hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediliyor. Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Medipol Başakşehir ekibinde forma terleten Eljero Elia ile ilgili ise yeni bir gelişme yaşandı. Sözleşmesi sona eren başarılı oyuncunun, sezonun bitmesinin ardından boşa çıkacağı öğrenilirken, kendisiyle yeni bir anlaşmanın ise sağlanmayacağı bilgisi edinildi.

Koronavirüs salgını sebebiyle liglere uzun bir süre ara verilmesinin ardından, Süper Lig’in 27’inci hafta mücadelelerine 12 Haziran itibariyle başlandı. Bu döneme kadar özellikle de transfer konusunda çok fazla çalışma yer aldı.

Kalan 7 haftayı tamamlamak için çalışmalarını sürdüren ve şampiyonluğun da önemli adaylarından biri olan Medipol Başakşehir ekibi ise transferlerde daha çok yeni isimlere odaklandı.

Yerine Daha Genç Biri Gelecek

İki sezondur Başakşehir ekibinde forma terleten Eljero Elia da sözleşmesi sona eren oyuncular arasında yer aldı. Sezonun bitmesinin ardından resmen boşa çıkacak olan yıldız futbolcu ile ise tekrardan bir kontrat yapılmayacağı öğrenildi.

Turuncu lacivertli ekiple olan son maçlarına çıkacak Elia yerine ise, İstanbul temsilcisi ekibin daha genç bir isim alacağı bilgisi edinildi. Gelecek sezonda daha iddialı bir takım kurmak isteyen Başakşehir ekibi, takımı daha çok genç yeteneklerden oluşturmayı hedefliyor.

Güncel Yazılar