Emre Kocadağ

Emre Kocadağ Harcama Limitlerine İlişkin Konuştu

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından dün açıklanan harcama limitinin ardından Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nden açıklama geldi. Siyah beyazlı yönetici Emre Kocadağ, kendileri için belirlenmiş olan limite ilişkin de değerlendirmede bulundu.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıklamış olduğu harcama limitlerini değerlendirdi. Siyah beyazlı yönetici Emre Kocadağ, yol haritasını netleştirmek adına harcama limitlerinin açıklanmasını beklediklerini belirtti.

Gelecek sezonda kadroyu en az 8-10 oyuncu ile takviye gerçekleştirmeyi düşünen Kara Kartal için 2020-2021 sezonu harcama limiti ise %15 sapma payı ile 298 milyon 099 bin 722 TL oldu.

Söz konusu rakamın içerisinde futbol takımının maaşları, puan başı ödemeler ve primler de vergilere dahil oldu. Tüm harcamaların içerisinde yer aldığı takım bütçesinin hesaplamasından geriye kalacak rakam da transferde kullanılabilecek.

Beklediğimiz Rakamlar Geldi

Kararı değerlendiren Emre Kocadağ da, belirlenen rakamların kendilerini çok şaşırtmamış olduğunu belirtti. Beklenen aralıklarla çıktığını ifade ederek, kulüp olarak öncesinde tüm hesaplamaların yapıldığını ifade etti.

Çok rahat oldukları yönünde de yanlış bir algı olduğunu ekleyen yönetici, ayrılan sporcularla da önemli anlamda bir tasarrufa gittiklerini vurguladı. Kalan yüksek kontratların da kulübü çok zorladığı bilgisini paylaştı.

Söz konusu soruna, yönetim olarak çözüm bulmaya çalıştıklarını belirten Kocadağ, Beşiktaş’ın menfaatine yeni anlaşmalar yapma dileklerinde de bulundu.

Güncel Yazılar