Ersun Yanal

Ersun Yanal Canlı Yayına Bağlanarak Önemli Tavsiyelerde Bulundu

Fenerbahçe ekibinin eski Teknik Direktörü Ersun Yanal, katılmış olduğu canlı yayın bağlantısında son derece önemli açıklamalara yer verdi.

Geçtiğimiz aylara kadar Fenerbahçe ekibinde Teknik Direktör olarak yer alan Ersun Yanal, önemli açıklamalarda bulundu. Sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamada futbola ilişkin tavsiyelerde de bulundu.

 

En son Fenerbahçe ekibinin çalıştırıcılığını üstlenen Ersun Yanal, iyi bir şekilde alt yapı eğitimi alanların, sosyal psikolojik ortamda bulunduğunu söyledi. Bunun yanı sıra bu kişilerin başarıyı hazmedecek önemli bir karaktere de sahip olacaklarını ekledi.

 

Bu anlamda ekibin farkının da öneminin ortaya çıktığını ifade eden Yanal, yeteneğin futbolcuyu bir yere kadar getirebileceğine dikkat çekti. Sonrasında ise sürecin mental hazırlık ve sosyokültürel hazırlıkla devam edeceğini vurguladı.

 

Ülkedeki en büyük futbol başarılının da göz ardı edilmeden incelendiği zaman, Türkiye’den çıkan futbolcuların temsil etmiş olduğu takımların başarılı olduğunu söyledi.

 

Sayıları Yetersiz Geliyor

 

Sivil Toplu Örgütü dediğinde insanların kendisini pek fazla umursamadığına da dikkat çeken tecrübeli teknik adam, bu konuya da değindi.

 

Sivil Toplum Örgütü’nün, toplumun sağlıklı kalması için çalışmalar yaptığını ekleyerek, bütün kademelerdeki sivil toplum örgütlerinin çocuklara yatırım yapması gerektiğini ifade etti. Fakat ülke olarak bu anlamda yeterli sayıya sahip olunmadığını da özellikle belirtti. Ve genç futbolcuların ve sporcuların gelişimi için bunun önemli olduğunun altını çizdi.