Fabio Borini Transferi İçin Kıyasıya Yarış

Devre arası transfer dönemi devam ederken Süper Lig’ in güçlü ekipleri transfer de rakiplerine çalım atmanın pesinde.

İstanbul’un köklü kulüplerinden olan Fatih Karagümrük’ ün 31 yaşındaki İtalyan kanat oyuncusu Fabio Borini için İstanbul devleri bir biri ile yarışıyor.

31 yaşındaki İtalyan kanat oyuncusu Fabio Borini için sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile Siyah beyazlı takım Beşiktaş bu transfer de karşı karşıya geldi.

Fatih Karagümrük’ te ki performansı ile bu sezon Süper Lig’ deki büyük kulüplerin dikkatini çeken Fabio Borini devre arasında Karagümrük ile yollarını ayırması an meselesi.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile bir transfer görüşmesi gerçekleştiren iki takım yetkilileri pek bir aşama ilerleyemedi. Bu arada Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘lı yöneticilerin devreye girmesi ve daha istekli olmaları ile bu transfer de bir adım önde duruyorlar.

Fenerbahçe İstedi Beşiktaş Aldı

Süper Lig’in en önemli iki takımı sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile siyah beyazlı takım Beşiktaş 31 yaşındaki İtalyan kanat oyuncusu Fabio Borini için transfer de karşı karşıya geldi.

Fenerbahçe ‘ nin daha önce gündemine aldığı Fatih Karagümrük’ lü Fabio Borini için görüşmeleri ilerletseler de anlaşmakta zorlandılar.

Sarı lacivertli takımın kanat pozisyonunda elinde güçlü isimler olsa da bu transfer de teknik adam Jorge Jesus bu transfere pek te sıcak baktığını düşünmüyorum.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ı ise bu transfer de öne çıkaran önemli bir sebep ise Fabio Borini karsısında Fatih Karagümrük ekibine K. Nkoudou‘yu takas olarak önermesi oldu diye biliriz.

Fatih Karagümrük bu transfer den kazançlı çıkmak isterken bir yandan da kaybettiği oyuncusunun yerini doldurmanın pesinde olması nedeni ile siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘In K. Nkoudou’yu takas olarak önermesi transfer de bir adım öne geçmesini sağladı.

Öte yandan siyah beyazlı takımın tecrübeli teknik adamı Şenol Güneş ‘ te K. Nkoudou’ nun göstermiş olduğu performanstan memnun kalmadığı için takımdan ayrılmasına sıcak bakıyor.

Beşiktaş yönetimi K. Nkoudou’ nun menajeri ne de ayrılık için hazır olun mesajını da göndermiş durumda.

Fabio Borini Süper Ligde Neler Yaptı?

Bu sezon Fatih Karagümrük formasıyla oldukça dikkat çeken etkili bir oyun ortaya koyan 31 yaşındaki İtalyan kanat oyuncusu Fabio Borini gol krallığında yarışıyor.

31 yaşındaki İtalyan kanat oyuncusu Fabio Borini bu sezon Süper Lig de 21 karşılaşmada görev alan tecrübeli isim rakip fileleri 14 kez havalandırırken 8 de gol pası vererek takımın en çok skor etki eden oyuncusu oldu.

Kanatlar da ki etkili oyunu ile rakip savunmalara zor anlar yaşatan Fabio Borini siyah beyazlı takımın bu anlamda ki sorununu ihtiyaçlarını gidermesi kesin gibi duruyor.

Fabio Borini’ nın güncel piyasa değeri ise 2,5 Milyon Euro civarında.