Fatih Karagümrük 2022 2023 sezonunun 6. Haftasında Giresunspor İle Karşılaştı

Spor Toto Süper ligde 2022 2023 sezonunun 6. Haftasında Fatih Karagümrük ile Giresunspor karşı karşıya geldi.

10 Eylül Cumartesi günü saat 20:00’da oynanan mücadelede Fatih Karagümrük kendi evinde Giresunspor ile karşı karşıya geldi. Atatürk Olimpiyat stadyumunda oynanan mücadelenin orta hakemi Erkan Özdamar olarak görevlendirildi. Erkan Özdamar’ın Yardımcılıklarını Ali Saygın Ögel ve Mustafa Sönmez ikilisi yaparken 4. Hakem ise Turgut Doman oldu. VAR’da Özgür Yankaya ve AVAR’da ise Koray Gençerler ataması yapıldı.

Fatih Karagümrük ile Giresunspor daha önce Kırmızı siyahlı ekibin ev sahibi olduğu 5 maçta karşı karşıya gelmişti. Bu maçların tamamında ev sahibi Fatih Karagümrük galip gelmişti. Bu karşılaşmanın 1 – 1 eşitlik ile sona ermesi ile birlikte Giresunspor Fatih Karagümrük deplasmanından ilk kez puan ile dönmeyi başardı.

Maçın Ardından Her İki Takıma Genel Bakış

Bu maç ile birlikte konuk ekip Giresunspor geride kalan 6 maçta 2 kez galip gelirken 1 maçta berabere kaldı ve 3 maçta ise mağlup oldu. Giresunspor bu maçlarda 5 gol atarken 8 kez ise topu ağlarında gördü. Yeşil beyazlı ekip bu maçta aldığı 1 puanın ardından 7 puan toplamayı başardı ve Spor Toto Süper Ligde 10. Sıraya yükselmeyi başardı.

Önceki maçlarında Kırmızı siyahlı ekip 1 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde ederken Fatih Karagümrük ise bu maç ile birlikte 2. Kez berabere kaldı. Bu beraberlik ile birlikte Fatih Karagümrük puanını 5’e çıkarttı ve Spor Toto Süper ligin 14. Sırasında yerini korudu.

Fatih Karagümrük – Giresunspor Maç Raporu

Fatih Karagümrük’te teknik direktör Andrea Pirlo ’nun tercih ettiği 4–1–4–1 formasyonu ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Kaptan Emiliano Viviano, sol bekte Caner Erkin, stoper tandeminde Rayyan Baniya ve İbrahim Dresevic ikilisi, sağ bekte Salih Dursun, savunma önünden Magomed Ozdoev, sol içte Otabek Shukurov ve sağ içte Jimmy Durmaz, sol kanatta Fabio Borini, sağ kanatta Ebrima Colley ve santraforda ise Mbaye Diagne.

Yedekler: Batuhan Şen, Burak Bekaroğlu, Steven Caulker, Emir Tintiş, Matteo Ricci, Lawrence Nicholas, Levent Mercan, Kerem Frei, Jean Evrard Kouassi ve Burak Kapacak.

Giresunspor ‘da teknik direktör Hakan Keleş’in tercih ettiği 4–2–3–1 formasyonu ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Onurcan Piri, sol bekte Alper Uludağ, stoperde tandeminde Alexis Perez ve Arias ikilisi, sağ bekte Hayrullah Bilazer, savunma önünde Jorman Campuzano ve Robert Mejla, on numarada Vukan Savicevic, sol kanatta Borja Sainz, sağ kanatta Sergio ve sanraforda Riad Bajic.

Yedekler: Ferhat Kaplan, Sergen Picinciol, Faustin Senghor, Kadir Seven, Şahin Dik, Murat Cem Akpınar, Rahmetullah Berişbek, Doğan Can Davas, Görkem Sağlam ve Bradley Kuwas.