FATİH KARAGÜMRÜK’TE VOLKAN DEMİREL DÖNEMİ

Süper lig ekiplerinden olan kırmızı siyahlı takım Fatih Karagümrük’ te İtalyan teknik direktörleri FrancescoFarioli ile yollar ayrıldıktan sonra takımın başına 40 yaşındaki Volkan Demirel ile anlaşmışlardı.

Volkan Demirel ile beraberkırmızı siyahlı takım Fatih Karagümrük çıktığı 4 lig maçında 1 galibiyet, 2 beraberlik ve sezonun ikinci yarışının ilk maçında ise ilk mağlubiyetlerini Gaziantep FK deplasmanın da 3 – 1 ‘lik skor ile aldılar.

VOLKAN DEMİREL FUTBOLCULUK KARİYERİ

27 Ekim 1981 Fatih, İstanbul ‘da doğan Volkan Demirel kaleci pozisyonun da futbolculuk kariyerinde futbol kariyerine Kartalspor alt yapısında başlayan isim sonrasında kariyerinde sarı lacivertli takım Fenerbahçe den başka hiçbir takım da forma giymedi.

Sarı lacivertli takım da Rüştü Reçber’ den sonra kaleyi koruyan Volkan Demirel kalesinde Fenerbahçe’ ye güven veren isim oldu. Volkan Demirel 18 sezon Sarı Lacivertlilerin kalesini başarıyla korurken ilk Galatasaray derbisine 28 Şubat 2004 tarihinde Fenerbahçe‘nin 2-1 kazandığı maçta çıkmıştı.

Volkan Demirel Fenerbahçe kariyeri boyunca 521 maça çıkarken 510 gol gören kaleci 5 kez süper lig şampiyonluğu ve 2 Türkiye kupası 3 de süper kupa kazanma başarısı gösterdi.

2002 yılında sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin kalesini koruyan Volkan Demirel 2019 yılında aktif futbol kariyerini de Fenerbahçe ‘ de sonlandırmış oldu.

DEMİREL’İN TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİNDE YOLUN BAŞINDA

Volkan Demirel futbolculuk kariyeri sonun da ise sarı lacivertli takım da yardımcı antrenörlük kariyerinde başlamıştı.

İlk teknik direktörlük kariyerinde ise Fatih Karagümrük ‘ün başına geçen Volkan Demirel takımı ile süper lig de 4 karşılaşmada 1 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile 5 puan toplaya bildi.

UEFA-B lisans sahip olan Volkan Demirel 4 – 1 – 4 – 1 tercih edilen dizilişi.

KASIMPAŞA 4 TEKNİK DİREKTÖR DEĞİŞTİRDİ

Süper lig ekiplerinden olan Kasımpaşa bu sezon 4 teknik direktör değişikliği ile yola devam ettiler.

Sezona 38 yaşındaki Şenol Can ile başlayan ve sonrasında Teknik direktörlük için Lisansı olmadığı için sezonun ilk haftasında yollar ayrılmıştı.

Şenol Can sonrasında ise takımın başına Kasımpaşa ‘ da UEFA-Pro lisans sahip olan 9 Şubat 1970 Balıkesir doğumlu olan 51 yaşındaki Cihat Arslan ile anlaşmışlardı.

4 – 2 – 3 – 1 dizilişi tercih eden tecrübeli teknik direktör Cihat Arslan Kasımpaşa ile bu sezon süper lig de 9 maça çıkan teknik direktör sadece 1 galibiyet elde ederken 2 beraberlik ve 6 mağlubiyet sonrasında görevine son verilmişti.

Kasımpaşa da takımın başında 3. Teknik direktörü ise 14 Ocak 1972 Amasya doğumlu 49 yaşındaki isim Hakan Kutlu ile anlaşmışlardı. Süper lig de Hakan Kutlu ile Kasımpaşa 7 karşılaşmamada 1 galibiyet elde ederken 2 beraberlik ve 4 mağlubiyet sonrasında Hakan Kutlunun’ da görevine son verilmişti.

SON İSİM SAMİ UĞURLU

Kasımpaşa ‘ da son teknik direktörleri ise 43 yaşındaki Sami Ugurlu oldu. Yardımcı Antrenör olarak takımın başında görev alan Sami Uğurlu bu sezon süper lig de Kasımpaşa ile son 3 karşılaşmada 2 galibiyet ve 1 beraberlik elde ederek ilk kez üst üste 2 galibiyet elde etmiş oldular.