Fatih Terim

Fatih Terim’den Koronavirüs İle İlgili Son Dakika Açıklaması Geldi

Süper Lig’in 26’ıncı haftasında Beşiktaş ile karşı karşıya gelen Galatasaray ekibi, golsüz berabere sona ermişti. Mücadelenin hemen ardından oyuncularına iki günlük izin veren tecrübeli Teknik Direktör Fatih Terim, sakin olunması gerektiğini, merak edilecek bir şey olmadığını belirtti.

Dünyada koronavirüs salgınının ardından liglerin ertelenmesi, maçların iptal etmesi gibi pek sonuçla karşı karşıya gelindi. Bu sürecin ardından Galatasaray ekibinin Teknik Direktörü Fatih Terim oyuncularına 2 günlük izin vermişti. Konuya ilişkin açıklama yapan teknik adam, sakin olunması gerektiğini ve sağduyuya ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. İki gün boyunca aile ile dinlenilmesini ve kendilerinden haber beklenmesini ifade eden hoca, dünyanın her yerinde olduğu gibi maçların erteleneceğini de belirtti.

 

Ligi Şampiyonluğu Futbolu Düşünmeyin

Koronavirüs salgınının ardından liglerin ertelenmemesini de sert bir şekilde eleştiren tecrübeli hoca, futbolcularına da sahip çıkarak örnek bir davranış gösterdi.

Ligin, şampiyonluğun, futbolun da düşünülmemesi gerektiğini tavsiye eden Terim, futbolun hiçbir şekilde insanın canından önemli olmayacağını belirterek haber beklenmesini söyledi.

Öğrencileri ile bu zorlu süreçte tek tek görüşen teknik adam, ailelerinden de bilgiler almaya ve önlemlerin gevşetilmemesi gerektiğini belirtti.