Fenerbahçe 3 Haketti 1 Aldı

Süper Lig’in 28’inci haftası 7 Mart 2022 tarihinde oynanacak maçlarla birlikte sona erecek ancak neredeyse tüm futbolseverlerin gözü, kulağı ve aklı 6 Mart 2022 tarihinde oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor maçındaydı. İki takım arasındaki rekabet, ilk maçta yaşanan kırılma ve daha fazlasıyla birlikte ilgi çeken karşılaşmada Fenerbahçe’nin bu sezonki en heyecan veren oyununu oynadığını belirtmekte fayda var.

Yine Kırmızı Kart

Bu sezonun belki de kırılma maçı olan maç 9’uncu haftada oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı olmuştu.

O maça üst üste galibiyetler alarak ve Süper Lig’de liderlik koltuğunda oturan bir takım olarak giden Fenerbahçe, 23’üncü dakikada Kim-Min Jae’nin gördüğü kırmızı karttan sonra yönetim katında tam olarak dağılmıştı. Megafonlar ve daha fazlasıyla birlikte takım psikolojisi alt üst olmuş ve üst üste kaybedilen puanlarla birlikte Fenerbahçe yarıştan kopmaya başlarken Trabzonspor da devraldığı liderlik koltuğunda farkı açmaya başlamıştı.

İşte bu nedenle 6 Mart 2022 tarihinde bu sefer İstanbul’da oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor maçı büyük bir heyecanla bekleniyordu. Geçen maçta yaşananlar bir yana Fenerbahçe’nin artık tek hedefi Avrupa kupalarına katılabilmek ve derbi maçları kazanarak taraftarlarını mutlu edebilmek olduğu için maç çok önemseniyordu.

Maça hızlı başlayan taraf Fenerbahçe oldu ancak daha maçın 20’inci dakikası olmadan Sarı Lacivertli takım kırmızı kart gördü. Manolis Siopis ile İrfan Can Kahveci arasında geçen pozisyonda hakem Zorbay Küçük VAR tarafından çağırıldı. VAR incelemesi sonucunda İrfan Can Kahveci oyundan ihraç edilince Fenerbahçe 10 kişi kaldı ve Trabzonspor bu kartın üstünden çok da geçmeden golü buldu.

Her Şeye Rağmen

Bununla birlikte Fenerbahçe tribünlerinin dolu olması da tam anlamıyla 12’inci adam etkisini yaratınca Fenerbahçe gerçekten hiç kırmızı kart görmemiş gibiydi.

Hemen hemen her oyuncunun oldukça iyi performans gösterdiği Sarı Lacivertlilerde ilk yarının sonlarına doğru toparlanan Mert Hakan Yandaş’a, oyundan çıkana kadar çok iyi bir performans sergileyen Serdar Dursun’a, mücadeleyi bir an olsun bırakmayan Miguel Crespo’ya ve diğer birçok oyuncuya ayrı ayrı parantez açılsa abartılı bir durum olmaz.

10 kişi kalmasına rağmen rakibi üstünde baskı kurmayı başaran Fenerbahçe, maçın da en iyi oyuncularından biri olan Miha Zajc’ın duran toptan attığı golle eşitliği sağladı. Bu golden başka bir gol olmayınca iki takım da 1’er puanla sahadan ayrıldılar. 

Futbol kamuoyunun büyük çoğunluğunun hemfikir olduğu biçimde Fenerbahçe 3 puanı daha çok hak eden ve bunun için daha çok mücadele eden taraftı ancak 10 kişi kalmış olmanın da etkisiyle 1 puana razı olmak zorunda kaldı.

Bununla birlikte Fenerbahçe adına sorun derbi maçlar veya tekil maçlar üzerinden gösterilen kötü performanslardan daha ziyade iyi performansların genele yayılamaması ve takımın bir maç iyiyken diğer maç sanki sahada yokmuş gibi top oynaması.

Kazananlar Berabere Oynayanlar Oldu

Fenerbahçe iyi oynadı ama 3 puan gelmedi. Maç berabere bitti. Sahada kazanan çıkmadı ancak kuponlarında beraberlik oynayanlar oldukça sevinçli. Berabere maçların oranları yüksek. Bu nedenle tercih edenler kazandı. Özellikle Discount Casino adresinde bu maçın beraberlik oranı en yüksekti. Bu firmanın renkli dünyalarında sizlere de her zaman için bir yer var ve burada olduğunuz andan itibaren cebiniz para dolacaktır. Binlerce insandan biri olmak için yerinizi alabilirsiniz.