Fenerbahçe Beko Daçkaya 1 Sayıyla Kaybetti

Maçın ilk çeyreğine ev sahibi sıfatıyla taraftarının da büyük desteğini alan Fenerbahçe Beko başladı. Ataşehir’de hızlı başlangıçlarına bir yenisini ekleyen sarı lacivertli ekip, koç Aleksandar Djordjevic’in istediği şekilde savunmada sertliği sağlamayı başardı.

Bu savunma sertliğine hücumdaki akışkanlığı da ekleyen sarı lacivertli Fenerbahçe Beko, ilk çeyrek sonunda farkı çift hanelere çıkardı ve 27 – 15’lik bir avantaj yakaladı.

Buna karşın rakip Darüşşafaka’nın da pes etmeye hiç niyeti yoktu. Fenerbahçe Beko’nun kendisine uyguladığı katı savunmanın bir benzerini parkeye yansıtmayı başaran Darüşşafaka, ikinci çeyrekte sarı lacivertli ekibin dengesini bozdu ve onları 14 sayıda tuttu.

Koç Aleksandar Djordjevic’in öğrencileri hücumdaki akışkanlıklarını kaybedince ilk çeyrekte Darüşşafaka’ya karşı sergiledikleri savunma direncini de koruyamadılar. Haliyle Darüşşafaka ikinci çeyrekte önce farkı kapattı ardından ise öne geçerek ilk yarıyı kapattı. Daçka ikinci çeyreği 14 – 29, ilk yarıyı ise 41 – 44 yaparak soyunma odasına moralli gitti.

Takımının özellikle ikinci çeyrekteki halinden hiç memnun olmayan koç Aleksandar Djordjevic, soyunma odasında bu memnuniyetsizliğini oyuncularına net bir şekilde yansıttı.

Üçüncü çeyreğe biraz olsun toparlanmış şekilde çıkan Fenerbahçe Beko karşısında Darüşşafaka da geri adım atmadı. İki ekibin birbirleriyle çok denk bir şekilde mücadele ettiği üçüncü çeyrek skorunun 19 – 20 olması da bu denkliği kanıtlıyordu.

En nihayetinde iş son çeyreğe kaldı. Son çeyrekte her ne kadar Fenerbahçe Beko skoru eritmeyi başarsa da Darüşşafaka kendisine yetecek olan skoru buldu ve sadece 1 sayı farkla maçın kazananı oldu. Bu galibiyetle birlikte ING Basketbol Süper Ligi Play Off serisinde durum 1 – 1’e geldi.

Fenerbahçe Beko Skoru Dağıtamadı

Sarı lacivertli ev sahibi ekip adına maçta yaşanan en büyük sıkıntı kadronun skor dağılımının sınırlı kalmasıydı. Ev sahibi ekipte sadece 3 oyuncu çift hanelere çıkabildi.

Bu isimler son günlerde artık takımdan ayrılacağı neredeyse kesinleşmiş olan Jan Vesely, Nando De Colo ve kenardan oyuna katkı sunmaya gelen kaptan Melih Mahmutoğlu oldular.

Takımın en skoreri olan Nando De Colo, 28 dakika 7 saniye süre aldığı maçta rakip Darüşşafaka potasına 24 sayı gönderirken buna 1 ribaunt ve 3 de asist ekledi.

Jan Vesely 17 sayı 8 ribaunt ve 6 asistle toplamda en çok katkı veren oyuncu olurken kaptan Melih Mahmutoğlu ise 4’te 10 ile üçlük attığı maçtan 15 sayı 3 asist ile ayrıldı.

Doğuş Özdemiroğlu Fark Yarattı

Maçı 1 sayı farkla kazanan Darüşşafaka’da ise Doğuş Özdemiroğlu’nun performansı öne çıktı. Rakip potaya 20 sayı yollayan Doğuş Özdemiroğlu, bunun yanında 4 ribaunt ve 8 asist de yaparak takımı adına hücumu yönlendiren isim oldu.

33 dakika 45 saniye parkede kalan oyuncunun yanında 17 sayı ile oynayan Nathan Newman Boothe, 11 sayıyla oynayan Abodunrin Gabriel Olaseni ve 9 sayı atan Troy Caupain Jr. da galibiyette pay sahibi olan oyunculardı.