Fenerbahçe Beko Afyon Belediye

Fenerbahçe Beko Ekibi Deplasmanda Afyon Belediye Ekibini 2 Sayıyla Mağlup Etti

ING Basketbol Süper Ligi’nde 21’inci hafta mücadelesi için deplasman oyununa giden Fenerbahçe Beko ekibi, Meksa Yatırım Afyon Belediyespor ile karşı karşıya geldi. Mücadelenin kazananı ise sarı lacivertli ekip oldu. Maç 64-62 skorla sona erdi.

 

ING Basketbol Süper Ligi’nin 21’inci haftasında Meksa Yatırım Afyon Belediyespor kendi evinde Fenerbahçe Beko ekibini ağırladı. Kıran kırana geçen mücadele 64-62 skorla sarı kanaryanın galibiyetinde sona erdi.

 

Oyunun ilk 5 dakikasında 11-10 önde ilerleyen ev sahibi, periyodun ilerki sürecinde sarı lacivertli ekibin baskın oyun tutumuna karşı gelemedi. Mücadele boyunca kıran kırana bir oyun gerçekleşti. İlk çeyrek te 20-17 sayı farkı ile sarı lacivertli takımın üstünlüğünde tamamlandı.

 

İlk Yarıya Eşit Girildi

İkinci periyoda daha baskın başlayan Afyon ekibi, skoru eşitlemeyi başardı. İki takım da soyunma odasına 32-32 skor eşitliği ile girdi.

 

Oyunun üçüncü çeyreğinde baskınlığının peşinde giden Afyon takımı, 51-44 sayı farkı ile üstün gelmeyi başarsa da oyunun son çeyreğinde sarı lacivertli ekip 2 sayı farkla 64-62 skorla deplasman mücadelesinden galip gelmeyi başarmış oldu.