Fenerbahçe Beko Eksiklerini Aradı

Bu sezon THY Euroleague’de Play-Offlara katılabilmek adına kıyasıya mücadele veren Fenerbahçe Beko, 27 Şubat 2022 günü deplasmanda Kızılyıldız’ın konuğu oldu. Normal şartlarda ligin 19’uncu haftasında oynanması gereken maç COVID-19 nedeniyle Şubat ayına ertelenmişti. Erteleme maçında Sırp rakibi karşısında birçok eksikle sahaya çıkan temsilcimiz, bu eksiklerin de etkisiyle birlikte sahadan 74-69 mağlup ayrıldı.

Kötü Performans

Geçmişteki başarılı sezonlarının gerisinde kalan Fenerbahçe Beko, buna rağmen sezon içerisinde gösterdiği performanslarla her zaman dev bir ekip olarak görülmesi gerektiğini hatırlatmıştı.

THY Euroleague’nin normal şartlar altında 19’uncu haftasında oynanması gereken ancak rakip Kızılyıldız’daki COVID-19 vakaları nedeniyle ertelenen maç için Sırbistan’a yolculuk yapan temsilcimizin kafilesinde birçok da eksik vardı.

Bu eksiklerin olumsuz etkisini hissederek 27 Şubat 2022 tarihinde parkeye çıkan Fenerbahçe Beko, maça da kötü başlangıç yaptı. Hem hücumda hem de savunmada çok daha etkin bir performans sergileyen Kızılyıldız, ilk bölümü de ilk çeyreği de önde tamamladı.

İkinci çeyrekte de savunmada agresif bir yapıyla başlangıç yapan Kızılyıldız, çok da kolay sayılar buldu. Ribauntları da kontrol ederek oyun hâkimiyetini elinde tutan Sırp temsilcisi, bir dönem farkı çift hanelere kadar çıkarmıştı. Fenerbahçe ilk yarının son dakikalarında biraz daha etkili bir performans sergilese de soyunma odasına ev sahibi Kızılyıldız’ın üstünlüğüyle gidildi.

İkinci yarının ilk çeyreğinde Marko Guduric’in hücum önderliği ve sert savunmanın etkisiyle başlangıç yapan Fenerbahçe Beko, bu sayede farkı kapatmayı ve hatta skoru eşitlemeyi başardı. Bu dakikadan sonra üstünlük iki takım arasında gidip geldi ancak üçüncü çeyreği önde kapatan taraf temsilcimiz Fenerbahçe Beko oldu.

Son çeyrekte ise yine hücum performansı kötü olan bir Fenerbahçe Beko vardı. Sarı Lacivertli takım, taraftar desteğini de arkasına alan Kızılyıldız karşısında kolay bir şekilde sayı bulmakta zorlandı. Hâl böyle olunca sahadan galip ayrılan taraf Kızılyıldız oldu.

Kızılyıldız bu sonuçla birlikte bu sezonki 10’uncu galibiyetini almayı başardı. Fenerbahçe Beko ise 12’inci kez mağlubiyet üzüntüsü yaşayarak İstanbul’a döndü. Kızılyıldız’da Nikola Kalinic 11 sayı, Ognjen Dobric 9 sayı ile takımlarına galibiyeti getiren oyuncular oldular.

Fenerbahçe Beko’da ise Daniel Barthel 15 sayı atarak hem takımının hem de maçın en çok skor üreten oyuncusu olmasına rağmen bu performans galibiyet adına yeterli olmadı. Aynı şekilde Marko Guduric 14 sayı, Dyshawn Pierre 11 sayı attı ancak maçta galip gelen taraf Fenerbahçe Beko olamadı.

Eski Dost

Kızılyıldız’da forma giyen Nikola Kalinic, eski bir Fenerbahçe Beko oyuncusu ve bu sezon Fenerbahçe Beko’yu yıkan eski oyuncuları serisinde de önemli bir yer tutuyor.

Maçtan sonra oldukça sert açıklamalar yapan ve saha içerisinde anlamadığı olaylar yaşandığını belirten başarılı oyuncu, maç boyunca gösterdiği etkili performansla Kızılyıldız’a galibiyeti getiren oyunculardan biriydi.