Fenerbahçe

Fenerbahçe Ekibinin Başında Antrenör Zeki Murat Göle Yer Aldı

Süper Lig’in 25’inci haftasında Yukatel Denizlispor ekibi ile karşı karşıya gelen Fenerbahçe ekibinin hocalığını antrenör Zeki Murat Göle üstlendi.

Geçtiğimiz günlerde art arda yaşanan olumsuz sonuçların ardından ve taraftarın da büyük talebi üzerine Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını ayırma kararı alan Fenerbahçe ekibi, hocasız olarak ilk maçına Denizli ekibi karşısına çıktı. Takımın hocalığını üstlenen ise takımın antrenörü Zeki Murat Göle oldu.

Yukatel Denizlispor karşısında 2-2 berabere sonuçlanan maçta sarı lacivertli takımın başında olan Göle’nin yanı sıra, takımın diğer bir antrenörü olan Volkan Demirel de ısınma sırasında sahadaki yerini aldı.

Fenerbahçe’de İlkler Müsabakası Oldu

Ersun Yanal’ın gidişinin ardından ilk kez maça çıkan ekipte ilkler de yaşanmaya devam etti. Sarı lacivertli ekibin oyuncularından Ferdi Kadıoğlu, lig boyunca ilk kez takımın ilk 11 kadrosunda yer aldı.

Müsabakada ayrıca kadroya giren diğer bir isim de 16 yaşındaki Ömer Faruk Beyaz oldu. İlk defa A takım kadrosuna giren sporcu da, ilk profesyonel maç deneyimini yaşamış oldu.

Ayrıca sarı kanaryanın taraftarları, futbolcuların tribünlere çağrılması sürecinde de ilk olarak Ömer Faruk’a seslenerek destek oldular. Müsabakanın şaşırtan diğer bir durumu ise Gustavo’nun stoperde yer alması ve Jailson’un ise kulübe olması oldu.