Derbi

Fenerbahçe Galatasaray Derbisine Eleştiri Mehmet Demirkol’dan Geldi

Süper Lig’de 23’üncü hafta heyecanı için Kadıköy’de karşı karşıya gelen Fenerbahçe ve Galatasaray derbisinin kazananı, 3-1 skorla sarı kırmızılar oldu. En son 1999 yılında ezeli rakibini deplasman mücadelesinde mağlup eden ekip, bu başarının ardından büyük bir sevinç yaşadı. Maç ardından yapılan değerlendirmeler ise spor gündemine bomba gibi düştü. Değerlendirme yapanlar arasında spor eleştirmeni Mehmet Demirkol da yer aldı.

Süper Lig’in 23’üncü haftasında 20 yılın ardından ezeli rakibi Fenerbahçe’yi Kadıköy’de 3-1 skorla mağlubiyete uğratan Galatasaray ekibi, şampiyonluk tadında bir galibiyet kutladı. Maçın ardından yapılan pek çok eleştiri ise, sarı lacivertli ekibin teknik adamı Ersun Yanal’ın sahaya çıkartmış olduğu ilk 11 kadrosu için geldi.

Fenerbahçe’nin maç kadrosuna yapılan eleştirilerin başında ise spor eleştirmeni Mehmet Demirkol’un yorumu damga vurdu. Eleştirmen, skorun aslında çok daha farklı bir şekilde sonuçlanabileceğine dikkat çekerek, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Tolgay Arslan’ın uzun süredir futbol oynamadığını belirten Mehmet Demirkol, Gustavo yerine Tolgay’ın olacağını düşünmediğini söyleyerek, oyuncuyu ilk 11 kadrosunda görünce, sarı lacivertli ekibin galip geleceğini de düşünmemiş olduğunu ekledi.

Yük Galatasaray’ın Omuzlarındaydı

Kadıköy’de sahaya çıkan 11 kadrosunu, ligin her takımının yenebileceğini de söyleyen Demirkol, ““20 küsür yıllık yük Galatasaray’ın omuzlarına bu kadar çökmeseydi, dün sadece 20 yılı değil, 6-0’ı da temizleyebilirlerdi. Onun farkına varamadılar onlar da” ifadelerini kullandı.