Vedat Muriç

Fenerbahçe Kadrosunu Vedat Muriç’in Satışı İle Yeniden Kurabilir

Koronavirüs salgını sürecinde tüm ligler süresiz olarak ertelenmiş olsa da spor kulüpleri yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor.

 

Gelecek sezon için kadro yapılandırması planlayan Fenerbahçe yönetimi, bir yandan da yaşanan ekonomik krizin etkisini en aza düşürmek istiyor. Bu anlamda da yüksek maliyetli oyuncuların satışını düşünen sarı lacivertli ekibin, elinde ise en önemli olarak Vedat Muriç yer alıyor.

 

Zaten ekonomik bakımdan ciddi bir sıkıntı süreci geçiren Fenerbahçe yönetimi, bu anlamda elini güçlü tutmak adına Vedat Muriç satışına yönelmiş durumda. İlk sezonda ise Guiliano ve Josef oyuncularının satışı ile yeniden kadro kurmayı başaran sarı lacivertli takım, bu kez de Kosovalı oyuncu ile harekete geçti.

 

Kosovalı yıldız oyuncu için ise çok sayıda Avrupalı kulüp sıraya girmiş durumda. Bu anlamda daha istekli olan kulüpler ise Tottenham ve Lazio oldu.

 

Lazio İndirim İstedi

 

İtalyan ekibin sportif direktörü görevinde yer alan Igli Tare ise, Muriç’in bonservis ücretinde indirim talebinde bulundu.

 

Sarı lacivertli takımın transfer etmiş olduğu en ucuz golcü konumunda yer alan Vedat Muriç için sıraya giren diğer bir takım ise Tottenham. Takımın menajeri de yıldız oyuncuyu kadroda görmek istediğini net bir dille ifade ediyor.

 

20 milyon Euro bonservis bedeli olan oyuncunun ücretinde ise henüz indirim gibi bir durum söz konusu dahi değil.