Derbi

Fenerbahçe Ve Galatasaray Derbisi İçin Değerlendirme Giray Bulak’tan Geldi

Süper Lig’in 23’üncü haftasında 23 Şubat Pazar günü Kadıköy Ülker Stadı’nda oynanacak Fenerbahçe ve Galatasaray derbisi için değerlendirmeler yapılıyor. İki ezeli rakibin kıran kırana mücadele vereceği müsabakada, sarı lacivertli ekip rakibini 57’inci kez kendi evinde konuk edecek.

Süper Lig’in 23’üncü hafta Fenerbahçe ve Galatasaray derbisi heyecanında Kadıköy Ülker Stadı, 57’inci kez sarı kırmızılı ekibi ağırlayacak. Kıyasıya gerçekleşecek rekabet müsabakasında, avantaj büyük anlamda sarı lacivertli ekipte gibi görünüyor. Öte yandan son 3 müsabakada sadece 1 puan alan kanaryanın ezeli rakibi ise, son 6 oyunda 6 kez galip gelmiş durumda.

Konuya ilişkin değerlendirmeler spor gündemine bomba gibi düşerken, açıklama yapanlardan birisi de tecrübeli Teknik Direktör Giray Bulak oldu. Son olarak TFF 1’inci Lig ekiplerinden olan Fatih Karagümrük ekibinde çalıştırıcı olan teknik adam, müsabakada avantajın Fenerbahçe’de olduğunun altını çizdi.

Deplasman mücadelelerinde her zaman ev sahibinin galip geldiğini belirten Bulak, “Galatasaray’ın da deplasmana gideceği düşünülürse ben Fenerbahçe’yi evinde olduğu için daha avantajlı görüyorum. Fenerbahçe’nin kazanacağını düşünüyorum. Fenerbahçe galip gelemezse de beraberlik ihtimalini yüksek görüyorum” ifadelerini kullandı.