Ersun Yanal

Fenerbahçe Yönetimi Ersun Yanal İle Yollarını Ayırdığını Resmen Duyurdu

Süper Lig’in son 5 maçında art arda gelen yenilgiler ve beraberlikle Fenerbahçe Spor Kulübü’nde deprem etkisi yarattı. Son 5 maçta hiç galibiyet alamayan sarı kanarya, 3 yenilgi ve 2 de beraberlik yaşadı. Tepkiler çığ gibi büyürken, kulüp kararını aldı ve Teknik Direktör Ersun Yanal ile yolların resmen ayrıldığı bildirildi.

Süper Lig’in son 5 maçında 3 kez mağlubiyeti yaşayan ve 2 kez de beraberlik yaşayan Fenerbahçe Spor Kulübü, tecrübeli Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını resmen ayırdığını bildirdi.

Derbiden Sonra İstifası Konuşulmuştu

Süper Lig’de 23’üncü haftada ezeli rakip Galatasaray ekibini kendi evinde ağırlayan sarı lacivertliler, müsabaka sonucunda 20 yılın ardından ilk kez Kadıköy’de yenilgi yaşadı. Bu yenilginin ardından çok ciddi anlamda eleştiri alan teknik adamla da iddiaların ardından yolların ayrılmış olduğuna ilişkin açıklama geldi.

Fenerbahçe Spor Kulübü yapmış olduğu açıklamada, ” Kulübümüz, Teknik Direktörümüz Ersun Yanal hocamızdan gelen talep üzerine, kendisi ile karşılıklı anlaşarak yolların ayrılmasına karar vermiştir” dedi.