Fenerbahçe

Fenerbahçe Ze Luis İçin Kiralıktan Bonservise Döndü

Transfer çalışmalarına yoğun bir mesai harcayarak devam eden Fenerbahçe Spor Kulübü, kadrosuna iki golcüyü daha eklemek istiyor. Ze Luis ve Mbwana Samatta isimleriyle sıkça gündeme gelen sarı lacivertli kulüpte, edinilen bilgilere göre kiralık fikrinden bonservis satın alımı planına geçildi.

Süper Lig’in 2020-2021 sezonunda şampiyonluğu hedefleyen Fenerbahçe, yeni sezon için transfer hazırlıklarını sürdürüyor. Kadrosunu güçlendirmek isteyen sarı lacivertli kulüpte, edinilen bilgilere göre sıkça gündeme gelen Ze Luis transferinde de yeni bir gelişme yaşandı.

Son zamanlarda özellikle Ze Luis ve Mbwana Samatta transferi ile gündeme gelen sarı lacivertli kulüp çalışmalarını devam ettiriyor. Samatta transferi için Aston Villa ile görüşmelerini sürdüren Fenerbahçe, Luis için de Porto ile temas halindeydi.

Luis Sarı Lacivertli Takıma Gelmek İstiyor

Fakat Porto ekibinin Luis için bir anda karar değiştirmesi, Fenerbahçe’yi farklı bir yola sürüklemiş oldu.

Portekiz temsilcisi ekibin, sarı lacivertli takımın opsiyonlu kiralama teklifine sıcak baksa da, Arap kulüplerinin devreye girmesi ile kafası karıştı. Direkt bonservis için devreye girilen dönemde ise Ze Luis’in Fenerbahçe ekibine gelmesi için tüm fedakarlıklara hazır olduğu öğrenildi.

Vedat Muriç’in Lazio transferi ve Jailson’un da Dalian’da satılmasının ardından 22 milyon Euro gelir elde eden Fenerbahçe de elindeki para ile transfer çalışmalarında gaza basmaya karar verdi.

Güncel Yazılar