Fenerbahçe’yi Eski Hocası Yıktı

Süper Lig’in 24’üncü haftasında en çok öne çıkan maçlardan birisi Fenerbahçe ile Başakşehir arasında oynandı. Bu sezon çok fazla sıkıntı yaşayan ve Başkan Ali Koç’u istifaya çağıran Sarı Lacivertli camianın rakibi ise geçen sezon takımı şampiyonluk potasında tutan Emre Belözoğlu’nun takımı Başakşehir’di. Düşük tempo ile oynanan maçtan galip ayrılan Başakşehir olurken, maçın önüne geçen olay ise Fenerbahçe taraftarının Emre Belözoğlu tezahüratlarıydı.

Fenerbahçe’nin Hiddeti

Türk futbol tarihinin en ilginç sezonlarından birisi olarak kayda geçecek olan 2021/2022 sezonunda hem Fenerbahçe hem de Galatasaray yönetimleri taraftarlar tarafından istifaya çağırılmaya devam ediyor.

İki takımın da genç başkanları çok büyük hayallerle seçilseler de özellikle artık 4’üncü sezonunu tamamlamaya yaklaşan Ali Koç’a hiddet çok büyük. Fenerbahçe’nin akşam Başakşehir’i kendi sahasında ağırlayacağı günün gündüzünde Olağan Genel Kurul’daki hakaretamiz laflar da tam olarak bu durumu kanıtlıyor.

Bununla birlikte saha dışındaki gerginlik saha içine de bir tempo yapamama olarak geri dönüyor. Fenerbahçe hiçbir rakibi karşısında baskın bir oyun sergileyemiyor, rakibine hükmedemiyor ve zaten bu sezon da şampiyonluğun gittiğini gören taraftar da bu beceriksiz ve isteksiz takıma kızıyor.

Nitekim Süper Lig’in 24’üncü haftasında oynanan Başakşehir maçında da durum değişmedi. Tempo yapması mümkün olmayan bir kadroyla sahaya çıkarak bu bağlamda Emre Belözoğlu’nun ekmeğine yağ süren Fenerbahçe, kendi sahasında kendi taraftarı önünde tek bir serbest vuruş pozisyonu dışında hiçbir atak üretemedi.

Rakip Başakşehir’de de benzer bir form düşüklüğü olsa da Emre Belözoğlu tedrisatından geçen Berkay Özcan’ın etkili oyunu ve oyununu süslediği gol fark yarattı. Maç iki takım da neredeyse hiçbir pozisyon yakalayamadan 1-0 Başakşehir üstünlüğüyle sona erdi.

Spor Toto Süper Lig’in 24. haftasında Fenerbahçe ile Medipol Başakşehir karşılaştı. Bir pozisyonda Fenerbahçeli Jose Sosa (solda) ile Medipol Başakşehir oyuncu Danijel Aleksic (sağda) mücadele etti. ( Arif Hüdaverdi Yaman – Anadolu Ajansı )

Emre Belözoğlu Tezahüratları

Çok uzun bir zamandan bu yana Başkan Ali Koç’u istifaya çağıran Fenerbahçe taraftarı, artık rakip takımın teknik direktörü olan Emre Belözoğlu’na ise destek tezahüratlarında bulundu.

Geçtiğimiz sezon Erol Bulut’un teknik direktörlükten alınmasından sonra saha kenarına inan Emre Belözoğlu, son 10 maçlık dönemde 7 galibiyet ve 2 beraberlik almış ancak Sivasspor karşısında gelen mağlubiyet nedeniyle başarısız görülmüştü.

Aynı zamanda Başkan Ali Koç ile arasında problemler olduğu iddia edilen Belözoğlu, efsanesi olduğu kulübün sahasına bu sefer rakip teknik direktör olarak geldi. Maç sonunda oyuncularını tebrik eden genç teknik adamın yardımcısı Selçuk Şahin ile tokalaştıklarında dahi Fenerbahçe’nin durumunu da düşünerek yüzünde bir gülümseme yoktu.

Fenerbahçe, bu skorla birlikte 24’üncü haftayı puansız kapattı ve diğer rakiplerinin birçoğunun maç yapmadığı haftada dezavantajlı konuma düştü. Nitekim Trabzonspor’un kazanmasıyla birlikte liderle aradaki fark tam 20 puana çıktı.

Başakşehir ise 3 puanı koparıp aldığı rakibi Fenerbahçe ile aynı puana yani 37 puana yükselmeyi başardı. Emre Belözoğlu ve öğrencilerinin bir maç eksiği bulunuyor.