Formula 1 Yeniden İstanbul’da Olacak Mı

Formula 1 geçen sezon İstanbul’a düzenlenmişti. Bu sezon yeniden İstanbul’da düzenlenmesi gündemde olan yarış için TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı açıklamalarda bulundu.

Eylül Ayı’nın üçüncü haftasındaki yarışın boş olduğunun vurgusunu yapan Başkan Eren Üçlertoprağı, Formula 1’in pandemi koşullarından çıkması sebebiyle yüksek rakamlar talep ettiğini söyleyerek İstanbul’da düzenlenme ihtimalinin düşük olacağına dikkat çekti.

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı’ndan En Uygun Yer İstanbul Yorumu

formula 1

2022 Formula 1 heyecanı tüm hızıyla devam ederken, geçen sezon İstanbul’daki heyecan dolu yarışın ardından Grand Prix’in bu sezon yeniden İstanbul’da düzenlenir mi sorusunu beraberinde getirdi. Son dönemde Formula 1 severlerin sıkça tartıştığı bu konu sonrasında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Eren Üçlertoprağı açıklamalarda bulundu.

Ayhan Can Güven, Cem Bölükbaşı, Formula 1 ve TOSFED Yıldızını Arıyor projesi hakkında konuştu.  Ayhancan Güven’in önemli bir yol açtığını ifade eden Başkan Eren Üçlertoprağı, bu sezon Porche’nin fabrika takımının pilotu olduğunu ve şu ana kadar ki en yüksek seviyeye yükseldiği için başarılı pilota övgüler yağdırdı. Sezona zaferle başlayan Ahmetcan Güven için GT masters serisinin devamını kazanacağını ve tekrar şampiyon olacağına inandığını dile getirdi.

Geçen sezon Formula 1’in İstanbul’da düzenlenmesinin ardından bu sezon için konuşan Eren Üçlertoprağı, takvimde eylül ayının üçüncü haftasının boş olduğuna vurgu yaparak en uygun yerin İstanbul olduğunu ifade etti. Gelişmeleri yakından takip ettilerini söyleyen Başkan Üçlertoprağı, Formula 1’in pandemiden çıktığı için ekonomik anlamda yüksek rakamlar istediğini ve bu ekonomik giderin karşılanması durumunda yeniden düzenlemeye hazır olacaklarını ifade etti.

Formula 2’de mücadele veren Cem Bölükbaşı hakkında da konuşan TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, sanal yarışlardan gerçeğe geçişin bazı sorunları beraberinde getirdiği ve bunun sebebinin otomobile alışmanın getirdiği zorluklar olarak yorumladı. Bahreyn ve Suudi Arabistan yarışlarında pistten dolayı sorun yaşadığını ifade eden Başkan Eren Üçlertoprağı, Cem Bölükbaşı’nın otomobile alışmasının zaman alacağını ve şu anki performansının buna bağlı olduğu dile getirdi. Rakiplerine karşı tecrübe eksikliği yaşamasına rağmen başarılı sonuçlar elde ettiğini dile getiren Eren Üçlertoprağı, ilk yarıştaki neredeyse 11.sırada bitirecek olan pilotumuz için çok başarılı olacağına inandığı söyledi. Otomobile alıştıktan sonra ve kilometresini artırdıkça başarılı olacağını yineleyen Balkan Eren Üçlertoprağı, zamanla kendisini üst sıralarda görmek istediklerini ifade etti.

Formula 1 Suudi Arabistan Grand Prix’ni Max Verstappen Kazandı

Geçen sezon başabaş geçen mücadelenin ardından şampiyonluğa ulaşan Red Bull pilotu Max Verstappen,  Suudi Arabistan Grand Prix’ini kazanmayı başardı ve 2022 sezonunda ilk yarışını kazanmış oldu. Suudi Arabistan Grand Prix’inin ardından Charles Lederc şampiyonada 45 puan ile liderliğini sürdürürken Sainz 33 ile 2. Verstappen 25 ile 3. Russell 22 ile 4. ve Hamilton 16 puan ile 5.sırada yer aldı.