Formula 1’den Türkiye’ye Müjdeli Haber

Motor sporlarının 1 numaralı organizasyonu olan Formula 1’den Türkiye’ye güzel haber geldi. Gelen son bilgilere göre normal şartlar altında Haziran ayında gerçekleştirilmesi planlanan ama yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle iptal edilen Formula 1’in Türkiye yarışının Ekim ayında İstanbul Park yarış pistinde gerçekleştirileceği açıklandı. Hatırlanacağı üzere Formula 1, bu yıl ilk olarak 13 Haziran tarihinde Kanada Grand Prix’sini iptal etmiş ve onun yerine İstanbul Park’ı getirmişti.

Fakat özellikle İngiltere hükemetinin Türkiye’ye karşı uygulamış olduğu seyahat yasakları sebebiyle İstanbul Park’ta yapılması planlanan yarış iptal eidlmişti. Daha sonra ise Haziran ayının başlarında Singapur GP’yi de iptal eden Formula 1 yetkilileri, bunun yerine ise Türkiye’yi yani İstanbul Park’ı yeniden yarış takvimine aldığını açıkladı. Böylelikle geçtiğimiz günlerde yapılan son açıklamaya göre İstanbul Park’taki yarış 1 – 3 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Formula 1 Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicalli’nin Açıklamaları

Formula 1’in Türkiye GP’sinin Ekim ayında İstanbul Park’ta yapılacağını açıklamasının ardından başkan ve CEO Stefano Domenicalli, bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye GP’nin İstanbul Park’taki yapılacak olan yarışın tekrardan takvime alınmasından yana mutlu olduklarını söyleyen Stefano Dominecalli, İstanbul Park’ın şimdiye kadar gördüğü en güzel pistlerden biri olduğunu söyledi. G

eçen yıl da burada yarış yapıldığını hatırlatan Stefano Domenicalli, en az geçen sene ki gibi bir güzellikte yarış görmeyi umduklarını sözlerine ekledi. Stefano Domenicalli ayrıca, Formula 1’in tekrardan İstanbul Park’ta gerçekleşmesi için yoğun çaba harcayan Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak’a ve tüm İstanbul Park yönetimine teşekkürlerini iletti.

İstanbul Park Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak’ın Açıklamaları

Hatırlanacağı üzere geride bıraktığımız günlerde hem İstanbul Park’ın sahibi hem İstanbul Park’ın yönetim kurulu başkanı olan Vural Ak, Formula 1 hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Formula 1’in yeni kararından önce açıklama yapan Vural Ak, yarışın bu yıl da Türkiye’de yapılması için çalışmaların sürdüğünü dile getirmişti. İngiltere hükemtinin aldığı seyahat kararından ötürü yarışın Türkiye ayağının iptal edildiğini söyleyen Vural Ak, yarışın İstanbul Park’ta yapılması için yoğun çaba harcadıklarını dile getirmişti.