Galatasaray

Galatasaray Bir Kez Daha Şampiyon Olursa 420 Milyon TL Kazanacak

Süper Lig’in bitimine az bir zaman kala şampiyonluk yolunda Trabzonspor ekibi ile kafa kafaya giden Galatasaray, bir kez daha ligi kazanırsa 420 milyon TL’nin sahibi olacak.

Süper Lig’de 25’inci haftanın sonlarında, Galatasaray ekibi şampiyonluk sürecinin en önemli adaylarından biri konumunda yer alıyor. Art arda şampiyonluk yaşayan sarı kırmızılı ekip, bu sezon da şampiyon olursa 420 milyon TL’yi kendi kasasına koymuş olacak.

Süper Lig’de bir şampiyonluk daha yaşanması halinde sarı kırmızılı ekip 181 milyon TL ve Devler Ligi’nin gelirleri ile de toplamda 420 milyon TL’nin sahibi olacak.

Son iki sezonda ligi şampiyon olarak kapatan sarı kırmızılı ekip, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan ve beraberinde UEFA’dan da yüksek miktarda bir gelir edinmişti. Bu kez gözünü büyük paya dikkat sarı kırmızılılar, bu sefer de şampiyonluk tadarsa büyük bir gelir kasalarına girmiş olacak.

Her Şey Üst Üste Birikimin Sebebi

Eğer Galatasaray Süper Lig’deki maçları kazanırsa ve yine ligin kazananı olursa, 74.6 milyon değerinde performans primi, birinci sırada bulunduğu için 35.6 milyon, geçmiş şampiyonluklar adına 70.4 milyon TL olmak üzere toplamda 181 milyon TL gelire sahip olmuş olacak.

Kasasına koyduğu bu paranın beraberinde son iki sezon için Şampiyon Ligi bonuslarını da kasasına eklerse, elde etmiş olacağı ücret 420 milyon TL olmuş olacak.