Galatasaray Eski Golcüsüyle Tekrar Buluştu

Bu sezon çok derin bir hayal kırıklığı yaşayan ve Süper Lig’den küme düşmesine dair ihtimallerin konuşulmaya başlandığı bir hale gelen Galatasaray, sezon başından bu yana yaşadığı bitiricilik probleminin çözümünü mazide buldu.

Sarı Kırmızılı ekip, eski oyuncusu Bafetimbi Gomis ile tekrar anlaşma sağladı.

Galatasaray'da O Sen Olsan Bari

Galatasaray’da O Sen Olsan Bari

Sezon başından bu yana 3 tane golcü oyuncusu olmasına rağmen 3’ünün de bitiricilik konusundaki problemleri nedeniyle birçok fırsattan yararlanamayan ve üst üste puan kayıpları yaşayan Galatasaray, aradığı golcüyü geçmişinde buldu.

Sarı Kırmızılıların 2017/2018 sezonunda İngiltere temsilcisi Swansea’den 2 milyon 500 bin Euro karşılığında kadrosuna kattığı Bafetimbi Gomis, tek sezonda attığı 29 golle gol kralı olmuş ve Galatasaray’ın o sezon kazandığı şampiyonlukta direkt olarak rol oynamıştı.

Burada gösterdiği performansla birlikte Suudi Arabistan temsilcisi Al-Hilal’e transfer olan Bafetimbi Gomis, Arap temsilcisinde de oldukça iyi bir performans gösterdi ancak bu sezonun ara transfer döneminde sözleşmesinin bitmesiyle birlikte serbest durumda kaldı.

Galatasaraylı taraftarların çok sevdiği futbolculardan biri olan ve golcülük meziyetleri açısından oldukça kaliteli bir oyuncu olarak gösterilen Gomis, sezonun geri kalanında yuvasında forma giyecek. Galatasaray’da oldukça unutulmaz hatıralar bırakan Gomis, ilk geldiği sezondaki gibi bir Galatasaray’ı bulamayacak ancak takımın tekrar toparlanabilmesi adına önemli bir oyuncu olacağından kuşku yok.

Galatasaray'da Gomis Ligi Bilen

Galatasaray’da Gomis Ligi Bilen

Galatasaray yönetimi ve bilhassa Başkan Burak Elmas, sezon sonuna kadar istifaya çağırılmaya devam edecek ve kuvvetle muhtemel sezon sonunda Galatasaray’da bir olağanüstü genel kurul kararı alınacak.

Ancak burada önemli olan nokta Burak Elmas’ın çok aceleyle karar veriyor olması demek yanlış olmaz. Fatih Terim’in gidişiyle başlayan bu acelecilik, Domenec Torrent’in göreve gelişiyle devam etti ve Bafetimbi Gomis transferinde de kendisini gösterdi.

Bu noktada Torrent ile Gomis arasında yaşanan bir gelişme daha olan Luis Campos’un başkanlık danışmanlığına getirilmesinin ise aceleciliğin en net göstergesi olduğunu söylemekte hiçbir sakınca yok. Dünya’da sportif direksiyonun ne olduğunu kavramış hiçbir yönetici önce teknik direktör sonra sportif direktör getirmez zira.

Bununla birlikte artık her şeyi deneyen ve bu zorluktan çıkmak isteyen Burak Elmas’ın tavrı icraatlarına da yansıdığı için her bir yeni gelişmede başkan daha çok köşeye sıkışıyor. Evet, Gomis iyi bir futbolcu, evet Galatasaray’daki ilk döneminde 29 gol atarak gol kralı oldu ancak Galatasaray’ın şu an net bir golcüye çok daha fazla ihtiyacı var.

Gomis, gençliğinde ve Galatasaray’a geldiği ilk dönemde net bir golcüydü, Suudi Arabistan’da attığı gollerle ne kadar iyi sezgileri olduğunu gösterdi ancak artık fiziğinin gerilediği bir dönemde ve şu an Galatasaray’ın golcü oyuncusunun rakip savunmalar arasında fizik olarak ezilme lüksü yok.

Galatasaray için olumsuz hava dağılmış değil ve bir süre daha dağılmayacak gibi.