Galatasaray İdman Programına Tekrar Başladı

Yeni tip koronavirüs salgını spor dünyasını son derece olumsuz etkiler ile değişime uğrattı. Tüm dünyada liglere uzun soluklu bir ara verilirken, Almanya’da ise ligler yeni yeni başladı. Türkiye’de de 19 Mart günü verilen aranın 12 Haziran’a kadar süreceği bilgisi Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bildirildi.

Maçların 12 Haziran itibariyle başlaması üzerine, spor kulüplerinde yoğun bir antrenman programı dönemi de başlamış oldu. Bu antrenmanların öncesinde ise protokol gereği kulüplerde çalışanlara, yöneticilere ve sporculara Kovid-19 testleri uygulandı.

Galatasaray Spor Kulübü’nde de futbolculara ve teknik heyete yapılan testlerin sonuçlarının negatif çıkması ile de sarı kırmızılılar yeşil sahalara indi.

Futbolcular Eldiven Taktılar

Süper Lig’de en önemli şampiyonluk adaylarından biri olan Galatasaray ekibi, 6 günlük aranın sonrasında tekrardan antrenmanlarına başladı. Gerçekleşen idmanda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyum sağlanırken, futbolcular ise antrenman sürecinde eldiven taktılar.

Süper Lig’de geriye kalan 8 maça hazırlanan Galatasaray ekibi, Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki çalışmalarına 6 günlük aranın ardından tempolu başladı.

Antrenman öncesinde sporcuların kullanmış olduğu tüm malzemeler dezenfekte edilirken, çalışmalar sırasında sosyal mesafe kurallarına da uyum sağlandı.

Teknik Direktör Fatih Terim gözetiminde gerçekleştirilen idmanda, güç ve kuvvet çalışması da yapıldı.

Güncel Yazılar