Galatasaray Nef Derbide Galip Geldi

ING Basketbol Süper Ligi’nin 25’inci haftasında oynanan İstanbul derbisinde Galatasaray Nef, Beşiktaş Icrypex karşısında gülen taraf olmayı başardı.

Rakibinin sahasında maçı 62 – 74 kazanan sarı kırmızılı takım, son zamanlardaki kötü formuna dur dedi. Bu galibiyetle 7’nci sıraya yükselen Galatasaray Nef, Beşiktaş Icrypex’i 9’uncu sırada tutmayı başardı.

Galatasaray NEF Bu Oyuncularla Galip Geldi

Galatasaray Nef adına derbide galibiyeti getiren oyuncu olarak sahne ışıklarını üzerinde toplayan isim hiç şüphe yok ki Romelo Delante Trimble oldu.

Sarı Kırmızılılar adına parkede en uzun süre kalan isim olan Romelo Delante Trimble, süre aldığı 35 dakika 41 saniyede adeta şov yaptı ve Beşiktaş Icrypex’i yıkan adam oldu.

Maçına domine eden oyuncu, ilk 5 başlamadığı bir maçta 35 dakika 41 saniyede attığı 28 sayı ile takımının ve maçın en skorer ismi oldu. Bunun yanından 9 asist yapan ve double double yapma şansını 1 asistle kaçıran Romelo Delante Trimble, 3 tane de ribaunt aldı.

Romelo Delante Trimble eşlik eden isim ise Demarquis Dangelo Bost oldu. 35 dakika 8 saniye parkede kalan oyuncu, takım arkadaşına 15 sayı 4 ribaunt ve 5 asistlik katkı verdi.

Galatasaray Nef adına bu ismin peşinden gelen oyuncu ise Canber Kuş oldu. Yerli rotasyonunda çok iyi bir katkı veren Canberk Kuş, 16 dakika 6 saniye süre aldığı derbi maçında Beşiktaş Icrypex potasına 11 sayı gönderdi ve 2 ribaunt aldı. Oyuncunun 3 sayı çizgisi gerisinden kullandığı 3 şutta da isabet bulması etkileyiciydi.

Maçta ayrıca Kerry Blackshear Jr. 8 sayı 8 ribaunt ile etkili olan diğer isimdi. Kaptan Göksenin Köksal ise takıma 23 dakika 51 saniyede 8 sayı 5 ribaunt ve 1 asist ile katkı verdi.

Karşılaşmada Galatasaray Nef adına süre alan David Jeffrey Kravish 2 sayı 9 ribaunt 1 asist ve Sadık Emir Kabaca ise 2 sayı 1 ribaunt ile sınırlı katkı verdiler.

Maça ilk 5’te başlayan Rıdvan Öncel ise 3 dakika 29 saniyede sadece 1 ribaunt alabildi.

Egehan ve Jefferson Çabaladılar Ama Yetemediler

Beşiktaş Icrypex’te ise Egehan Arna ve Rondae Hollis Jefferson’un performansları galibiyeti getirmeye yetmedi.

Maçın en çok süre alan oyuncusu Rondae Hollis Jefferson, parkede kaldığı 39 dakika 42 saniyede inanılmaz bir efor ortaya koydu. 18 sayı 15 ribaunt 4 asist ile double double yapan oyuncunun en büyük destekçisi Egehan Arna idi.

Egehan Arna, 34 dakika 10 saniye içerisinde 20 sayı atarak takımın en skoreri olmayı başardı. Bu skorlarına 5 ribaunt ve 1 de asist ekleyen Egehan Arna, siyah beyazlı takım için elinden geleni yapsa da başarılı olamadı.

Maçta 24 dakika 11 saniye süre alan Kenan Sipahi tek bir isabet bile kaydedemezken, Ercan Osmani, Josh Aleksander Reaves ve Furkan Haltalı 2’şer sayılık skor katksıı verdiler.

Öte yandan Issaiah Whitehead ve Dedric Nicholaus Lawson ise 9’ar sayı atmalarına karşın galibiyete yetmediler.