Galatasaray Okan Buruk’u Duyurdu

Geride kalan sezonun en büyük hayal kırıklıklarından biri olan Galatasaray, yaşadığı sancılı süreçlerden sonra yaralarını sarmak ve ayağa kalkmak adına çalışmalara devam ediyor. Sarı Kırmızılı ekip Fatih Terim’in yerine getirildiği günden beri tartışılan ve son olarak da görevinden alınan Domenec Torrent’in yerine çok uzun bir süredir yeşil ışık yakan Okan Buruk’u göreve getirdiğini duydu. Başarılı teknik adamla 1+1 yıllık sözleşme imzalandığı açıklandı.

2000 Ruhu Vurgusu

Geride kalan sezonda Süper Lig’in en büyük hayal kırıklıklarından biri olması bir yana kulüp tarihinin de en büyük fiyaskolarından birini yaşayan Galatasaray, yaralarını sarmak adına çalışmalara devam ediyor.

Sarı Kırmızılı takımda Burak Elmas’ın ibra edilmemesinden sonra Başkan olarak seçilen Dursun Özbek, geçmiş tecrübelerinden de yararlanarak takımı en kısa sürede toparlamayı hedefliyor. Bununla birlikte Domenec Torrent gibi tartışmalı bir isimle de yolları ayırma kararını alan isim olan Özbek, Torrent yerine Galatasaray’ın büyük efsanelerinden birini getirdi.

Sarı Kırmızılı forma altında UEFA Kupası kaldırma başarısını yaşayan ve buradan Inter’e transfer olan Okan Buruk, camiasına bu sefer Teknik Direktör olarak geri döndü. Teknik Direktörlük kariyeri de en az oyunculuk kariyeri kadar başarılı olan Buruk, Galatasaray’da bu şekilde hizmet edecek olmanın kendisi adına çok özel olduğunu ifade etti.

Buruk adına düzenlenen basın toplantısında başarılı teknik adamın ilk olarak 17 Mayıs 1992’de Galatasaray forması giydiğini dile getiren Başkan Dursun Özbek, 17 Mayıs 2000’de UEFA Kupası kaldıran ekibin de en önemli isimlerinden birinin Okan Buruk olduğunu hatırlattı.

Galatasaray’ın bu zor günlerden sağlıklı bir biçimde geçebilmesi için o ruhun geri getirilmesi gerektiğini savunan Başkan Dursun Özbek, bu bağlamda Okan Buruk’a görevinde başarılar dilediğini ve ona çok güvendiğini ifade etti.

Okan Buruk ilk yıl 17 milyon TL, ikinci yıl 20 milyon TL kazanacağı 1+1 yıllık anlaşmaya imzasını attı.

Tecrübemize Güvenin

Öte yandan Buruk’un basın toplantısında dikkat çeken açıklamalar yapan Dursun Özbek camianın da kendisine güvenmelerini talep etti.

Son olarak yaptıkları 10 transferin tamamında fayda gördüklerini savunan Galatasaray Başkanı, bu transferlerin sonradan gelen şampiyonluğa da zemin hazırladığını ifade etti. Bu bağlamda tecrübeli olduklarını ve çok çalıştıklarını dile getiren Dursun Özbek, camianın kendilerine güvenmekten vazgeçmemesi gerektiğini ifade etti.

Galatasaray için 2021 ve 2022 hiç iyi geçen yıllar olmadı ve Sarı Kırmızılı camia bu yıllar içerisinde gerçekten çok büyük sarsıntılar geçirdi. Öte yandan Fatih Terim’in herhangi bir yerde görev yapmıyor olmasına rağmen Okan Buruk’un göreve getirilmiş olması da belirli konularda mesajları veriyor olmalı.

Bu konuyla alakalı kendisine sorular sorulan Buruk da Terim ile görüştüklerini ve efsanevi hocanın kendisine direkt olarak desteğini sunduğunu belirterek dedikoduların önüne geçti.