GALATASARAY TORREİRA’YA GELEN TEKLİFLERE KAPALI

Süper ligde sezonu şampiyon olarak tamamlayan sarsı kırmızılı takım Galatasaray’ da gözler yeni sezon öncesinde yapacakları transferlerde artık.

Bu sezon başında yıldız ve güçlü isimler ile kadrosunu güçlendiren sarı kırmızılı takım yoğun bir transfer süreci içinde çalışmalarına devam ediyorlar.

Birçok yıldızı transfer isminin geçtiği Galatasaray’ da transfer hareketliliği başladı. Yeni sezon öncesi takıma yapacağı takviyelerle daha güçlü bir kadro kurmak isteyen sarı kırmızılılara sürpriz bir transfer teklifi de geldi.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ ın sezon başında kadroyu baştan aşağı yenilerken, en pahalı transferleri ise 6 milyon Euro ödedikleri ve takımın en önemli şampiyonluktaki isimlerinden olan Lucas Torreira ile Yusuf Demir olmuştu.

27 yasındaki Uruguaylı orta saha Lucas Torreira bu sezon sarı kırmızılı forma ile gösterdiği harika performansı ile hem süper lig de hem de Avrupa ‘ da en çok konuşulan isimlerden birisi olmuştu.

Yusuf Demir için is tabi ki büyük beklentiler ile kadroya katılan isimlerden birisi olurken beklenen seviyeye çıkamadı.

Arsenal’den kadroya dahil edilen 27 yasındaki Uruguaylı orta saha Lucas Torreira, gösterdiği performansla ilk 11’in vazgeçilmez isimleri arasında yer aldı.

Sezon sonu ile transfer de birçok oyuncusuna teklif gelen sarı kırmızılı takım da Lucas Torreira’ da bunlardan birisiydi.

İtalya’ dan ciddi teklifler gelse de sarı kırmızılı yönetim oyuncusunu göndermeye hiç sıcak bakmazken bu kez Premier Lig ekiplerinden Newcastle United, Lucas Torreira için Galatasaray’ın kapısını çaldı.

NEWCASTLE UNİTED CİDDİ BİR TEKLİF YAPMADIĞI SÜRECE BU TRANSFER OLMAZ

Premier Lig ekiplerinden Newcastle United, Lucas Torreira için Galatasaray’ın kapısını çaldılar.

Bu sezon transfere çok ciddi paralar harcayan Newcastle United 27 yasındaki Uruguaylı orta saha Lucas Torreira’ yı kadrosuna katmak istiyor ise en az 20 Milyon Euro ‘yu gözden çıkarmak zorundalar.

Sarı kırmızılı takımın kolay kolay bırakmak istemediği oyuncusu için bonservis bedelin de fiyatı da bir hayli yukarı çekerek transfer de takımları zorluyorlar.

Newcastle United bu paraları vere bilse bile Lucas Torreira’ nın sarı kırmızılı takımdan ayrılmak gibi de bir düşüncesi bulunmuyor.

Sarı kırmızılı forma ile mutlu olan Lucas Torreira gelecek sezon devler liginde de yarışacakları için takımdan ayrılmayı hiç düşünmüyor.

TEK BAŞINA BİR TAKIM GİBİ OYNUYOR

Galatasaray’  da orta sahada uzun süre sonra 6 numara krizini çözen Lucas Torreira bu sezon tek başına orta sahada kişilik oynadı.

Sergio Oliviera ve Mertens ‘in savunma katkısı az dolduğunda üzerinde binen yükü çok rahat kaldıran Uruguaylı orta sahada tek başına bir takım gibi savaşıyor.

Çok hırslı ve istekli olan tecrübeli isim sarı kırmızılı taraftarların da çok sevdiği isimlerden birisi olmayı başardı.

6 milyon Euro ‘ya kadroya katılan Lucas Torreira’ nın güncel piyasa değeri 15 Milyon Euro’ yu geçmiş durumda.