Galatasaray Transfer Sezonunda Lider

Galatasaray’da yıldız isim sayısı çoğalıyor. Sezona bomba gibi başlamak isteyen teknik heyet Galatasaray için kolları sıvamış durumda. Geçen sezon alınan mağlubiyetlerden ders çıkaran Galatasaray bu sezon başarılı bir performans sergilemek istiyor.

Geçen sezon yaşadığı sıkıntılarla bir türlü baş edemeyen sarı kırmızılılar için bu sezon özür maiyetinde olacak. Galatasaray taraftarı geçen sezon neredeyse takımının her maçının kötü olmasından dolayı çokça yönetimi eleştirmişti. Bu durumun açıkça farkında olan Galatasaray yönetiminde devrim niteliğinde yeni adımlar atıldı.

Galatasaray’a Taze Kan

Geçen sezon Galatasaray’ın başında olan hiç kimse bu sezon tekrardan aynı görevde bulunmayacak. Galatasaray geçen sezondaki en büyük sorunlarından birisi öncelikle teknik direktörüydü. Fatih Terim ve Domenec Torrent ile bir türlü istediği ivmeyi yakalayamayan Galatasaray da bu sezon teknik kaptan koltuğunda Okan Buruk oturacak.

Diğer önemli sorun isin Galatasaray başkanının takıma bir türlü uyum sağlayamamasıydı. Bu sorunu da başarılı bir şekilde çözen Galatasaray’da Burak Elmas’ın yerine Dursun Özbek seçilmişti. Dursun Özbek sezon öncesi takıma ne kadar değer verdiğini yaptığı transferler ile de kanıtlamış oldu.

Galatasaray başkanı Dursun Özbek ile takımın teknik kaptanı Okan Buruk’un transfer döneminde kafa kafaya vererek çalıştığı biliniyor. Bu özverili çalışma sayesinde Galatasaray’ın kadrosuna birçok yeni isimler katıldı. İşte haberimizin devamında Galatasaray’ın Süper Lig rakiplerine transfer döneminde nasıl çalım attığını görebilirsiniz. Galatasaray sezon başlamadan önce transfer döneminde şampiyonluğu ilan etme peşine düştü.

Galatasaray Hangi Oyuncuları KAP’a Bildirdi

Galatasaray transfer döneminde bu sezon KAP’ın kapısını birçok kez çaldı. İlk olarak yerli oyuncular ile transfer dönemine başlayan sarı kırmızılılılarda ilk başarı Abdülkerim Bardakçı oldu. Bardakçı’nın performansından etkilenen Okan Buruk oyuncuyu takımına katıp yabancı oyuncu sınırını da aşmak istiyor. Okan Buruk’uk ikinci durağı ise Kazımcan Karataş’tı. Genç oyuncuyu da renklerine katmayı başaran Galatasaray transfer dönemine 2 Türk oyuncu ile başlamıştı.

Türk oyuncuları transfer etmeyi başaran Galatasaray gözlerine daha sonrasında Avrupa’ya çevirdi. Özellikle artan kurlardan dolayı transfer döneminde sorun yaşayacağı düşünülen Galatasaray herkesi şaşırtarak takımına çok başarılı ve ünlü isimleri katmayı başardı.  Yabancı oyunculardan ilk transfer olan Sergio Oliveira idi. Sergio Ol2iveira çok başarılı bir orta mevki oyuncusu. Sergio Oliveira’nın yanına ise Okan Buruk Fredrik Midtsjö’yü AZ Alkmaar ekibinden transfer etmeyi başardı. Orta sahayı tamamen sağlamlaştıran Galatasaray heyeti bu sefer gözünü hem defans hem de forvet mevkilerine çevirdi.

Galatasaray’ın ilk forvet bombası Seferoviç ile geldi. Seferoviç’i kiralayarak kadrosuna katan sarı kırmızılılarda forvet hattı emin ellere emanet edildi. Seferoviç’i de başarılı bir şekilde kadrosuna katan Galatasaray’ın son kozu ise defans hattına yaptığı Leo Dubois transfer oldu.

Bu transferler sayesinde kadrosunu bir hayli güçlendiren Okan Buruk ile Galatasaray yeni sezonda rakiplerine daha sezon başlamadan korku salmaya başardı.