Başakşehir

Galatasaray Ve Başakşehir’in Kritik Mücadelesi

19 Mart günü Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan kararın ardından Türkiye’de tüm spor ligleri süresiz olarak askıya alındı. Bu kararın ardından uzun bir süre futbola ara vermek zorunda kalan kulüpler, 12 Haziran günü başlayacak olan maçlara ise hazırlık yapmaya başladılar.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan karara göre, Süper Lig 12 Haziran itibariyle tekrar başlıyor. Liglerin ertelenmediği dönemde son 10 mücadelesinde yenilgi yaşamayan Galatasaray ise şampiyonluğun en önemli adaylarından biri.

En kritik mücadeleleri yaşanacağı son 8 haftaya hazırlık yapan sarı kırmızılılar, 29’uncu haftada ise Başakşehir ekibine konuk olacak.

Sonuç Sıralamayı Değiştirebilir

Fatih Terim’in öğrencileri ile Okan Buruk’un öğrencilerin karşılaşacağı kritik maçın sonucu ise merakla bekleniyor.

Sezonun ilk yarısında kozlarını paylaşan Galatasaray ve Başakşehir ekiplerinin oyunu 1-0 skorla sona ermiş ve kazanan Başakşehir ekibi olmuştu. Sıralamada averajla ikinci basamakta yer alan İstanbul ekibinin ardından ise, sarı kırmızılılar 3’üncü basamakta geliyorlar.

Şampiyonluk yolunda dengeleri değiştirebilecek olan mücadelenin günü ise 28 Haziran Pazar günü olacak. Saat 21:45’te oynanacak olan mücadele, iki takımın taraftarı tarafından da büyük bir merakla bekleniyor. Sıralamayı değiştirebilecek özelliğe sahip olan oyunda, rakibine konuk olacak cimbom ise hazırlıklarına yoğun bir tempo ile devam ediyor.

Güncel Yazılar